CHP’de Kürt açılımına devam: Amedspor İmamoğlu’nun makam odasında

İstanbul seçimleriyle başlayan CHP ile Kürt seçmen arasındaki yakınlaşma devam ediyor. Federasyon ve Savcılık kıskacındaki Amedspor, Ekrem İmamoğlu’nun makam odasındaydı.
Amedspor Kulübü yöneticileri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret edip takımın formasını hediye etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İmamoğlu, ”Yanlarında olacağıma söz vermiştim. Bir sözüm vardı yönetime. Güzel bir kampanyası var Amedspor’un. ‘Amedspor sensin’ diyorlar. O zaman, Amedspor benim. Maçlarda buluşmak üzere” dedi.

Kadıköy Belediyesi Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın da yer aldığı ziyarette İmamoğlu’nu tebrik eden Amedspor yöneticileri, İBB Başkanı’na Amedspor forması hediye etti.

KILIÇDAROĞLU ADIM ADIM KÜRT VE MUHAFAZAKAR SEÇMENE UZANIYOR

Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanlığı’na seçildiği andan itibaren muhafazakar seçmene ulaşmadan iktidarın kapılarının açılmayacağını belirtti ve muhafazakar seçmeni rahatsız etmeyecek politikalar izledi. Bu sebeple CHP içerisinde özellikle ulusalcı kanatla büyük çarpışmalar yaşadı.

Kılıçdaroğlu aynı zamanda milliyetçi ve Kürt seçmeni de dengede tutacak politikaya dikkat etti. HDP’yle temas yollarını sürekli açık tuttu. Son yerel seçimlerde ise HDP’yi rahatsız etmeyecek siyaset izledi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterdiği Ekrem İmamoğlu hem muhafazakar seçmene hem de Kürt seçmene sempatik gelecek bir isimdi. İmamoğlu, iki seçimden sonra da Kürt seçmene teşekkür etti.
90’lı yıllarda çok sayıda ünlü Kürt siyasetçi CHP saflarında yeralıyordu. Ancak CHP’de ulusalcıların yükselişiyle birlikte katı bir Kürt politikası benimsenmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ