CHP’de bir ilk: İstanbul’da başörtülü başkan yardımcısı

Canan Kaftancıoğlu'nun yeniden il başkanı olmasıyla sonuçlanan kongre sonrası yönetime alınan başörtülü Kecser Celayir sosyal politikalardan sorumlu il başkan yardımcısı olarak atandı.


Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki başörtüsüne karşı değişim rüzgârı rüzgarı devam ediyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu daha önce yaptığı açıklamada başörtüsüne yıllarca boş yere karşı çıktıklarını açıklamıştı. Kılıçdaroğlu’nun desteklediği İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da yönetimine başörtülü bir ismi alarak değişim rüzgarına ayak uydurdu.

Zazaca eğitmeni olan Bingöl doğumlu Kevser Celayir, Kaftancıoğlu tarafından il başkan yardımcısı olarak görevlendirildi.Kevser Celayir

KEVSER CELAYİR KİMDİR?

1990 Bingöl doğumlu ve bir çocuk annesi olan Celayir, Van Yüzüncüyıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe öğretmenliği bölümünü bitirdi.

Yüksek lisansını Bingöl Üniversitesi Yaşayan Diller Enstitüsü Zaza Dili ve Edebiyatı’nda yapan Celayir, Kurmanci ve Zazaca dersler de veriyor.

Celayir, çalışma hayatında kadının yeri, kırsalda kadınlarla okur yazarlık eğitimi gibi birçok sosyal sorumluluk projesinde yer aldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ