‘Cesaretin varsa, gel istediğin kanalda 15 Temmuz’u tartışalım’

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı': Açıkça meydan okuyorum. Cesaretin varsa, korkak değilsen, ödlek değilsen, senin istediğin kanalda, havuz medyanda gel birlikte 15 Temmuz'u tartışalım.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Yaptığı Adalet Yürüyüşü’ne ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da çağrıda bulundu.

Yargının bağımsız olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, şunları ifade etti: “Sarayın 15 Temmuz’undan garip bir örnek vermek istiyorum. Can Dündar ve Erdem Gül’ün davası görüşülür bir süre sonra TBMM’ye Sakarya milletvekilimiz Engin Özkoç’la ilgili fezleke gelir. 12 tane delil. Niçin o davaya katıldın slogan attın diye? Engin Özkoç orada mı değil. Nasıl oluyor da 12 sahte delil hazırlıyorsunuz. Nerede Engin Özkoç Sakarya’da. Sarayın savcısı cumhuriyetin savcısı olamaz.”

‘O ZAMAN KAPATIN MUHALEFETİ’


İktidarın muhalefeti engellemeye çalıştığını belirten Kılıçdaroğlu, “O zaman kapatın muhalefeti hiç konuşmayalım” dedi.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ise şöyle seslendi: “Ben bu zata açıkça meydan okuyorum. Cesaretin varsa, korkak değilsen, vandal değilsen, ödlek değilsen, senin istediğin kanalda, havuz medyanda gel birlikte 15 Temmuz’u tartışalım”

ADALET İÇİN SON NEFESİME KADAR MÜCADELE EDECEĞİM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Adalet için gerekirse denizleri, dağları, tepeleri de aşarım. Son nefesime kadar adalet mücadelesi vereceğim. Bu yoldan dönmek yok!" dedi.


Kılıçdaroğlu’nun Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar şöyle:

“Adalet için yağmur çamur demeden günlerce yürüdüm, adımlarımdan korkup "Adalet sokakta aranmaz" dediler. "Ülkede adalet var" diyemediler!

Bir iktidar hak, hukuk ve adalete değer vermeyerek bu ulvi kavramları sokaklara atmışsa, halkın payına da adaleti sokaklarda aramak düşer!

Adalet için gerekirse denizleri, dağları, tepeleri de aşarım. Son nefesime kadar adalet mücadelesi vereceğim. Bu yoldan dönmek yok!”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ