Çember Abdullah Gül için daralıyor

Damadı üzerinden Arınç'a yapılan diş gösterme bu kez aileye en yakın danışman üzerinden Gül çiftine yapıldı.
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrunisa Gül’ün danışmanlığını yapan Ayşe Yılmaz hakkında Hizmet Hareketi'ne yönelik soykırım çerçevesinde yakalama kararı çıkarıldı.

Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Ayşe Yılmaz, Tayyip Erdoğan’ın yasaklı olduğu 2002’de Başbakan olan Abdullah Gül’ün AKP’de danışmanlığını yapıyordu.

 Abdullah Gül Cumhurbaşkanı olup Çankaya Köşkü’ne çıkmasının ardından Ayşe Yılmaz, Hayrunisa Gül’ün danışmanlığını yaptı. Ayşe Yılmaz, Cumhurbaşkanı Gül’ün 2008’de Türkiye’yi ziyaret eden İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve eşi Edinburgh Dükü Prens Philip onuruna verdiği akşam yemeğine katılan isimlerdendi.


Gül çifti Çankaya Köşkü’nden ayrıldıktan sonra da danışmanlığı devam etti. Ağustos 2016’ya kadar Hayrunisa Gül’ün yanında danışman olarak çalışan Yılmaz’ın kadrosu Eylül 2016’da Kültür Bakanlığı’na geçti.

Yılmaz, geçtiğimiz günlerde gözaltına alındı. Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarılan Yılmaz, 9 Haziran’da serbest bırakıldı. Ancak savcılığın itirazı üzerine 4. Sulh Ceza Hakimliği, Yılmaz hakkında yakalama kararı çıkardı. Kararda, Yılmaz'ın çocuklarını Hizmet'e ait okullara göndermesi ve Bank Asya'da parasının bulunması "terör örgütü üyeliği" gerekçesi olarak gösterildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ