Canan Kaftancıoğlu yeniden İstanbul İl Başkanı seçildi

Haliç Kongre Merkezi’nin önüne kurulan çadırda gerçekleşen CHP İstanbul İl Başkanlığı 37. Olağan Kongresi'nde Canan Kaftancıoğlu yeniden İl Başkanı seçildi.

Haliç Kongre Merkezi’nin otoparkına kurulan çadırda yapılan CHP İstanbul İl Başkanlığı 37. Olağan Kongresi sona erdi. Kongreye tek aday olarak katılan mevcut başkan Canan Kaftancıoğlu yeniden İstanbul İl Başkanı seçildi.

KAFTANCIOĞLU 444 DELEGENİN OYUNU ALDI 


677 delegeden 571'i kongrede oy kullandı. Geçerli 510 oyun 444'ünü alan Canan Kaftancıoğlu yeniden CHP İstanbul İl Başkanlığı'na seçildi. İl başkanının belirlendiği kongrede ayrıca yönetim kurulu, disiplin kurulu ve kurultay delegeleri de belirlendi. Yeni yönetim 2 yıl süreyle görev yapacak.

Aday adayı Ferudun Cemal Aydın ise adaylık için gereken 60 delege imza sayısına ulaşamadı. Ferudun Cemal Aydın 47 imza toplayabildi.

KAFTANCIOĞLU, YENİ SİYASETİN LİDERİNİN KILIÇDAROĞLU OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Konuşmasına CHP tarihini anlatarak başlayan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, "Yeni bir çığır açtık, kararlı olarak yolumuza devam ediyoruz. Bu ülkeye huzur ve kardeşliği getireceğiz, kimsenin kuşkusu olmasın. Yeni bir siyaset anlayışını getiriyoruz. Dünyaya bakışımız, insana bakışımız farklıdır; sevgi, barış, kardeşlik üzerinedir. Bu yoldan yürüyeceğiz. Hiçbir zaman endişeye kapılmadık. İnanıyorsak söylediğimiz her sözün arkasında kapı gibi duracağız" ifadelerine yer verdi. Demokrasinin ağır yara aldığını söyleyen CHP lideri, önlerindeki sürecin iktidar olduğunu söyledi.

Konuşmasına Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ederek başlayan Canan Kaftancıoğlu, Kılıçdaroğlu'nun siyaset anlayışını yeni siyaset tarzı olarak ifade etti. Kaftancıoğlu, İstanbul'da da tüm Türkiye'de de yeni siyasetin liderinin Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ