Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti
Uzun zamandır istifası konuşulan Recep Altepe baskılara dayanamayarak istifa ettiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifası istenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifasını açıkladı. Altepe, "Bu şartlarda Bursamıza hizmet imkanının kalmadığı ortadadır. Bugün itibarıyla Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevimden istifa ediyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifası istenen belediye başkanları arasında bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe açılışta konuştu. İstifaya değinmeyen Altepe, projelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Altepe, Törendeki konuşmasının ardından basın mensuplarının karşısına çıktı. Basın mensuplarına yaptığı açıklamada görevinden istifa etti.


Recep Altepe burada yaptığı konuşmada, “Şu anda da görüldüğü gibi Bursalı hemşehrilerimize hizmet etmek için gece gündüz çalışıyoruz. Şehrin gelişimine her alanda katkı sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda mahçup olmamak amacıyla çalıştık. Dedikodu ve şüphe oluşturacak tüm işlerden kaçındık. Güzel Bursamıza binlerce eser kazandırdık. Her yerde birçok esere imza attık. ve her girdiğimiz seçimlerde zaferle oyumuzu artırarak çıktık. Allah’a şükür yolsuzluk tembellikle suçlanmadık” dedi.

AÇILIŞ TÖRENİNDE İSTİFAYA DEĞİNMEDİ

Konuşmasında istifaya değinmeyen Altepe, “Değerli dostlarımız hepinizi selamlıyorum. Bugün güzel bir gün. Bu sonbahar gününde güzel hizmetlerin açılışını gerçekleştiriyoruz. Açılışımızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hizmet dönemi. Hizmetlerin yağmur gibi attığı güzel bir dönem.Allah ağzımızın tadını bozmasın. Bizler de Bursa olarak, yerel yönetimler olarak güçlü Türkiye yolunda adımlarımızı atıyoruz. Bu eserlerle birlikte bizler de tarihe geçmiş oluyoruz. Bursa her zaman örnek oldu. Medeniyet şehri. Türkiye’nin geleceği için gençlerimizin en güzel şekilde yetişmesi konusunda destekleri gösteriyoruz. Yerel yönetim artık her alanda çalışıyor. Hükümetimizin de desteği ile Yıldırım’ın metro çalışmaları da önümüzdeki 1 yıl içinde başlatılacak” diye konuştu.

Altepe’nin açıklamaları şöyle:

Bursamızın, büyükşehir belediyemizin çok değerli yöneticileri. Çok değerli meclis üyelerimiz, değerli muhtarlarımız, çok değerli basın mensupları, değerli dostlar, güzel yıllarımızın güzel insanları… Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bugün güzel bir gün, bugün yazdan kalma güzel bir sonbahar günü. Güzel hizmetlerimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Hep konuşulup yapılamayan bir gerdanlık… Yaklaşık 7. milyon lira civarında tutan bir köprümüz.

Bu güzel gerdanlığımız da dere ıslahımız da mahallelerimize değer katacak. Toplam 17.5 milyonluk yatırımımızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Evet değerli dostlar, özellikle Bursa olarak, Türkiye olarak güzel bir dönem geçiriyoruz. Hizmetlerin yağmur gibi aktığı bir dönem. Türkiye’nin çehresi değişti, her yurt dışına çıktığımızda Türkiye’yi ayrı bir seviyoruz. Allah keyfimizi bozmasın, Allah düşmanlarımıza fırsat vermesin. Güçlü bir Türkiye’yi oluşturma yolunda adımlarımızı hızla atıyoruz.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ