'Bursa Belediye Başkanı istifa etmeyeceğini Başbakan'a iletti'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bizzat istifasını istediği isimlerden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin yanıtını Başbakan Binali Yıldırım'a ilettiği öne sürüldü.
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bizzat istifasını istediği isimlerden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin yanıtını Başbakan Binali Yıldırım'a ilettiği öne sürüldü. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'ye göre, Altepe istifa etmeme kararı aldı. Gözler, Altepe'nin bugün saat 16.00'da yapacağı açılışa çevrildi.AK Parti’de istifa krizi devam ediyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın istifalarını istediği Ankara, Bursa ve Balıkesir büyükşehir belediye başkanları görevlerine devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yarın istifasını açıklayacağı iddia edilirken, Bursa ve Balıkesir’den ‘işimize devam ediyoruz’ açıklamaları geldi.

CNN TÜRK yayınında konuşan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Gökçek’in istifasının kesin olduğunu, ancak son bir kez Erdoğan’la görüşmek istediğini söyledi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin ise istifa etmeyeceğini Başbakan’a ilettiğini öne süren Selvi, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’la ilgili sürecin ise kendi iradesi doğrultusunda geliştiğini ifade etti.

Bu sürecin uzamasının ise AK Parti’ye zarar verdiğini kaydeden Selvi, istifa süreçlerinin bu ay sonunda gerçekleşmezse AK Parti’nin yeniden bir durum değerlendirmesi yapacağını söyledi.


ÖZEL DOSTLARINI DA DAVET ETTİ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe’nin, nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu. Altepe, bugün saat 16.00’da merkez Yıldırım İlçesi’ne bağlı Bağlaraltı Siteler Köprüsü’nün açılış törenine katılacak.

Altepe’nin, buradaki törene özel dostlarını da davet ettiği öğrenildi.

‘GÖREVİMİNİN BAŞINDAYIM’ DEMİŞTİ

Bosna Hersek’teki törenlere katıldıktan sonra geçen cuma günü Türkiye’ye gelen Recep Altepe, Atatürk Havalimanı’nda istifası ile ilgili olarak gazetecilere yaptığı açıklamada “Benim böyle bir şeyim yok. Görevimiz belli, işimiz belli. İşimize devam ediyoruz. Bursa’ya dönüyorum. İnşallah görev devam edecek. Şu anda açıklanacak bir şey yok. Görevimin başındayım” demişti.

Daha sonra Bursa’ya gelen Recep Altepe, hafta sonunu ailesi ve yakınlarının düğün törenine katılarak geçirmişti. Altepe, mesai arkadaşının oğlunun nikah töreninden çıkarken ise DHA muhabirinin konuyla ilgili sorusunu, “Hayırdır? Yooo! Yok öyle bir şey yok! Yok abi yok. Yok abi öyle birşey yok. Sağol. Hayırlı Akşamlar” diyerek yanıtlamıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ