Bozdağ: Yeni KHK geliyor ama içeriğini söyleyemem..

Ülkeyi OHAL döneminde çıkardıkları Kanun Hükmünde Kararname'lerle yöneten AKP hükümetin yeni bir KHK daha çıkarıyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan AKP Hükümeti'nin Sözcüsü Bekir Bozdağ, yakında çıkarılacak yeni bir KHK olduğunu kaydetti.
AKP'nin ve Hükümetin Sözcüsü Bekir Bozdağ, yakındı yeni bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çıkarılacağını açıkladı. Bozdağ, “Önümüzde çıkacak önemli bir KHK var, inşallah yakında yayınlanacak. Fakat içeriği ile ilgili bilgi vermeyi doğru bulmuyorum” dedi.

Kanal 7 televizyonuna açıklamalarda bulunan Bozdağ, OHAL Komisyonu’nun  karar aşamasına geldiğini de belirtti ve şöyle dedi:

“Komisyon karar aşamasında, bazı dosyaların raporları tamamlandı, komisyon kararlarını tek tek açıklamayacak, ilgili kişilere göndereceğini, büyük ihtimal haftaya veya bir sonraki hafta açıklanacak. OHAL Komisyonu, araştırması biten dosyaları öncelikli olarak değerlendirdi.”


‘ATAŞEHİR’ AÇIKLAMASI

Bozdağ, CHP Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınmasına ilişkin de konuştu:

“Şimdi Kılıçdaroğlu, yargıçları suçluyor, sayın Cumhurbaşkanı’nı suçluyor, hükümeti suçluyor, CHP’li bir belediyenin yolsuzluğu ortaya çıkınca herkesi suçluyor. Fakat Rıza Sarraf veya ‘FETÖ’ olaylarında kendileri adına yargıçlığa soyunuyor. İşin doğrusu, yargının kendi inisiyatifi doğrultusunda işleyişini tamamlamasıdır.”
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ