Binali Yıldırım'dan 'af' açıklaması: Üzerinde çalışıyoruz...

Başkanlık seçimi öncesi gündeme gelen ancak daha sonra rafa kaldırılan af meselesi bir kez daha ısıtıldı.
AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, bir vatandaşın sorusu üzerine afla ilgili çalışmaların sürdüğünü açıkladı.


Bağcılar'da esnaf ziyareti yapan Yıldırım, vatandaşın cezaevindeki yakınıyla ilgili sorunu gündeme getirmesi üzerine "Afla ilgili çalışma sürüyor. Ona vurur mu bilemiyorum" yanıtını verdi.

Yıldırım'ın açıklamasına göre, af çalışmaları seçimlerden sonra netleşecek. 

Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Yıldırım, FOX muhabirinin yer sofrasıyla eleştirilerine ise, iftara gittiklerinde yer sofrasının hazır olduğu cevabını verdi.

Yıldırım, "Biz gittiğimizde yer sofrası zaten hazırdı. Misafir ev sahibi neyi uygun görürse ona tabiidir. Bu haberi yapan bizimle gelseydi mahcup olurdu” diye konuştu.

Af meselesi özellikle MHP lideri Devlet Bahçeli'nin ısrarı ile seçim dönemlerinde gündeme gelse de başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve partisi AKP, sıcak bakmamıştı. 

Alaattin Çakıcı gibi isimlerin ortaya atılması iktidarın af yasasına soğuk bakmasına neden oluyordu. Öte yandan olası bir af durumunda terör suçlarından hüküm giyenlerin durumunun ne olacağı ise belirsiz.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ