BBP referandum kararını yine açıklayamadı!

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, parti yöneticisinden gelen "hayır" açıklamasının nihai karar değil kişisel görüş olduğunu açıklamıştı.
Referanduma bir ay kala resmi kararını açıklamamalarına ilişkin konuşan Destici, "İnşallah Ankara'ya döndükten sonra kısa bir süre içerisinde kararımızı açıklarız"

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, referandumla ilgili karar vermek için teşkilatları ile istişarede bulunduklarını belirterek, "İnşallah Ankara'ya döndükten sonra kısa bir süre içerisinde kararımızı açıklarız. Kamuoyunu çok beklettik, ama biz ince eleyip sık dokuduk" dedi.

Kendi partileri dışında kararını açıklamayan parti kalmadığını ifade eden Destici, konuşmasının devamında şunları söyledi:


"Kamuoyunu çok beklettik ama biz ince eleyip sık dokuduk. Bir yanlış yapmama konusunda büyük bir gayretin içerisinde olduk. Biraz önce ifade ettiğim gibi önce devletimizi düşünerek, devletimiz açısından bu değişikliğin ne getirip ne götürdüğünü, sonra da milletimiz açısından ne getirip ne götürdüğüne bakacağız. Ben Balkanlardaki kardeşlerimle de konuşuyorum. Kosova'daki, Bosna'daki, Makedonya'daki, Kuzey Irak Türkmenleriyle de konuşuyorum. Suriye Türkmenleriyle de konuşuyorum. Onları da dinliyorum. Sadece teşkilatlarımızın görüşlerini değil, eskimiz ve yenimizle de konuşuyorum. Hepsiyle konuşarak doğru bir karar vermeye çalışıyorum"
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ