Bakanın eşinden eğlence savunması: Kilisenin akustiğini test ediyorduk

CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş ile Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un eşi Pervin Ersoy arasında süren "eğlence" tartışması mahkemelik oldu.CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş, 6 Şubat tarihinde attığı videolu bir twitte, Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile 59 arkadaşının Van'daki çığ faciasına rağmen Ani Harabeleri'nde eğlendiğini yazdı ve bu tutumu eleştirdi.


 
Yarkadaş'ın twiti sonrası, eğlenceyi gösteren videolar, İnstagram hesaplarından silindi ama tartışma bitmedi.

Pervin Ersoy'un avukatları, dün bir açıklama yaparak Barış Yarkadaş'ı savcılığa şikayet ettiklerini duyurdu.

Avukatlar, "Pervin Ersoy orada eğlenmiyor, kilisenin akustiğinin test edildiği sırada misafirlere eşlik ediyordu" ifadesini kullandı.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre, bunun üzerine Barış Yarkadaş sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"AKP'li Turizm Bakanı - ETS Tur'un Sahibi Mehmet Ersoy'un eşi Pervin Ersoy, Van'da 38 kişinin çığ altında kaldığının ortaya çıktığı saatlerde Kars - Ani Harabeleri'ndeki (Ani Kenti) tarihi bir kilisede arkadaşlarıyla birlikte, şarkı söyleyip eğleniyordu. Eğlence videosunu memleketim Kars'la ilgili gelişmeleri internette tararken şans eseri gördüm. Üstelik video gizli saklı da değildi. Eğlence görüntülerini aynı gezinin organizatörlerinden olduğu anlaşılan Gelecek Partisi Kurucusu Ömer Faruk Başaran'ın eşi Evrim Kırmızıtaş Başaran yayınlamıştı.

Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un eşinin "tarihi kilise"de Aslı Hünel'in söylediği şarkılara eşlik ettiğini ve eğlendiğini gösteren videoyu yayınlamam üzerine, avukatı "meslek etiğine aykırı" bir açıklama yaparak, hakkımda suç duyurusunda bulunduklarını belirtmiş.

Önce avukata kısa bir cevap: Pervin Ersoy'un avukatı iseniz, müvekkilinizin kişilik haklarına yönelik bir hakaret, iftira ya da aşağılama varsa buna ilişkin başvuruyu yapar ve konuya ilişkin hukuki gerekçeyi anlatan bir duyuru yayınlarsınız. Yayınladığınız açıklama, mesleğinizin etiğine aykırıdır....

Pervin Ersoy adına avukatı tarafından yapılan açıklamada, Ersoy'un Van'da yaşanan acı hadiseyi öğrenmesine rağmen, geziyi iptal edemediği, bunun zor olacağı belirtiliyor. Yani; Ersoy ve geziye bir tur şirketi aracılığıyla eşlik edenler, çığ faciasından haberdar...

Zaten, tarihi kilisede kurallara ve geleneklere aykırı bir biçimde söylenen iki şarkının görüntüsü, Van'da 38 kişinin çığ altında kaldığının ortaya çıkmasından yaklaşık 2 saat sonra paylaşılmış. Videoda Pervin Ersoy da şarkılara eşlik ediyor. Avukatlar ise buna rağmen Ersoy'un çok üzüntülü olduğunu, hatta bu yüzden olayı duyar duymaz Erzurum'da bir camide dua ettiğini söylüyor.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ