Bahçeli’ye ‘dokunulmazlık’ cevabı: “Kaldırmazsan namertsin!”

Bahçeli’nin “CHP Genel Başkanı için dokunulmazlığın kaldırılması ve mahkeme yolu ardına kadar aralanmış ve açılmıştır” açıklamasına Kılıçdaroğlu net cevap verdi: “Kaldırmazsanız namertsiniz.”


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dün yazılı bir açıklamayla tehdit ettiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Bolu kampında konuştu. Devlet Bahçeli’ye meydan okuyan Kılıçdaroğlu “Dokunulmazlığımı kaldırmak istiyorlar, kaldırmazsanız namertsiniz” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz’un ardından tutuklanan askeri öğrencilerin durumuna da değindi. “Haklı ile haksızı ayırmamız lazım. Eğer haklıysa hakkında dava açılmamışsa beraat ediyorsa, hakkını teslim etmek gerekmez mi? Adalet bizim gibi düşünmeyenler için de gereklidir. Askeri öğrenciler hapiste. Öğrencinin ne günahı var?” dedi.


FARKLI DÜŞÜNDÜLER DİYE…

Barış bildirisi imzaladı diye üniversite hocalarının hapse atılmalarına da karşı çıkan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Ayakkabı kutusunda rüşvet al. Vatan toprağına galoşlu çizmeyle basmayız. Aşık Veysel’in dediği gibi kara toprağı sevdamız olarak kabul ederiz. Onlar vatandaşa hesap vermeyi asla kabul etmezler. Kul hakkı yemeyi en büyük günah olarak kabul ederiz. Bizimle onlar arasında siyahla beyaz kadar fark vardır. Biz düşünen insana saygı duyarız. Farklı düşündüler diye günlerce aylarca hapse atarlar. Bizde kibir yok, hesap vermeyi onurlu bir görev kabul ederiz. Onlar doğal olarak demokrasiyi de içselleştirmiş değillerdir. İktidarı ele geçirdikten sonra oradan ayrılmanın bütün yolları ararlar.”

İHALE DEĞİL VATANA İHANET

Kılıçdaroğlu’nun gündeminde Tank Palet Fabrikasının satışı da vardı. “Beka beka diyorlardı devasa orduyu Katarlılara teslim ettiler. Özelleştirme değil diyecekler ben biliyorum. 20 milyar dolarlık fabrikayı bedava 25 yıllığına veriyorsun. Bu ihale değildir, vatana ihanettir. Mal bana ait fabrika bana ait. Çalışan işçilerin masraflarını da ben ödüyorum. Sen üret bana sat diyor. Anlayan biri varsa çıksın anlatsın” açıklaması yaptı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ