Bahçeli'nin hedef gösterdiği TTB'ye cüzzamlı muamelesi

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin kapatılması için hedef gösterdiği Türk Tabipleri Birliği'nin bu hafta sonu yapacağı kongrenin yeri değişti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hedef gösterdiği ve kapatılmasını istediği Türk Tabipleri Birliği'nin (TTB) bu hafta sonu yapacağı kongrenin yeri değişti.

TTB tarafından delegelere gönderilen e-posta ile 26 Eylül'de 72. Büyük Kongre'nin yapılacağı yer olan CerMODERN'in sözleşmeyi tek taraflı feshettyeiği duyuruldu.


MÜLKİYETİ KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI'NA AİT

CernModern'in mülkiyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ait. Öte yandan kongrenin yeri Bilkent Otel ve Konferans Merkezi'ndeki açık alan olarak değiştirildi.

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıkalmasında TBB'nin kapatılması için çağrıda bulunarak, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Türk Tabipleri Birliği derhal kapatılmalıdır. Aynı zamanda dediğim şudur: Bu birliğin yöneticilerinden hesap sorulmalıdır. Diyeceğim odur ki, Türk Tabipleri Birliği Koronavirüs kadar tehlikelidir. Ve gereği acilen yapılmalıdır."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ