​Bahçeli: YSK, adaletli bir kararla yüreklerimize su serpti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul seçimlerinin iptaline ilişkin olarak, "YSK, adaletli bir kararla yüreklerimize su serpmiştir" dedi.
Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, "YSK, halkın, hukukun ve hakkın temsilcisi olmuştur" görüşünü savundu.


Seçimin iptali lehine oy veren YSK üyeleri için "Çete üyeleri" ifadesini kullanan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştiren Bahçeli, "Bu, kirli bir ağızdır" diye konuştu.

"Türkiye'nin normalleşmeye ihtiyacı vardır" diyen Bahçeli, "Sıkılı yumruklar açılmalıdır" mesajı verdi.

31 Mart seçimlerinin kazananının Cumhur İttifakı olduğunu öne süren Bahçeli, seçim sonrası ittifakın bozulacağı yolunda yorum yapanları bir kez daha hedefine alarak, "Seçimler sonrası Cumhur İttifakı'nın kopmasını isteyenlere cesaret gelmiştir" ifadesini kullandı.

Bahçeli'nin hedefinde AKP kurucularından Bülent Arınç da vardı. MHP lideri, Cumhur İttifakın AKP'yi yüzde 30'lara düşürdüğünü söyleyen Arınç'a, geçmişteki sözlerine gönderme yaparak sert çıktı.

Kasım 2013'te Erdoğan tarafından bazı açıklamaları yalanlanan Arınç, o dönem, "Ben sadece bir bakan değilim, benim özgül bir ağırlığım var. Benim yıpranmamam lazım. Hiçe sayılmamam lazım. Birilerinin kum torbası haline getirilmek istemem" demişti.

Bahçeli, "Bu kimseler verimsiz toprak gibidirler. Fitneciler perişan oldular. Duymayan varsa bir daha söyleyeyim Cumhur İttifakı Türk milletinin tam kendisidir" diyerek göndermesini yaptı. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ