Babacan: Erdoğan, Gezi'de gözünü kararttı; çok mücadele verdik ama durduramadık

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, gazeteci Murat Sabuncu'nun sorularını yanıtladı. Babacan, Gezi Parkı protestoları sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Gezi'de gözünü kararttı, durduramadık. İçeride ciddi mücadele verdik" dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, T24'de Murat Sabuncu'nun programına konuk oldu. Sabuncu'nun sorularını yanıtlayan Babacan, "Başbakan olan Erdoğan Gezi'de gözünü kararttı, durduramadık. İçeride ciddi mücadele verdik. Bakan olarak ne söylemişim kayıtlarda. Sadece ben değil bakanların neredeyse tamamı durduramadık. Erdoğan değişik bir psikolojiye girdi" ifadelerini kullandı.

Babacan programda, 'altılı masa içinde üçüncü ittifak' tartışmalarını, muhalefetin cumhurbaşkanı adayı kriterlerini, HDP'ye yönelik iktidarın yaklaşımını ve Gezi eylemleri sürecinde iktidar içindeki yaşananları anlattı.


Babacan'ın konuşmasındaki satır başları şöyle:

Geçen yıl üçüncü ittifak teklifi gelmişti sıcak bakmadık. Altılı masada otururken başka alternatifi konuşmayı etik bulmayız. Altılı masanın tartışması doğal ama güven sarsıcı olmamalı.

"HDP'NİN PARLAMENTODA TEMSİLİ ÖNEMLİ"

HDP'nin temsil ettiği siyasi çizgisinin parlamentoda temsil edilmesini önemli buluyoruz. Zaten geçmişte de bu siyasi çizgi defalarca kapatılmış. Bitmiş mi? Her dönemde kısa süreli kahramanlıklar: İşte biz kapattık! İyi halt ettiniz.

"ERDOĞAN GEZİ'DE GÖZÜNÜ KARARTTI"

Başbakan olan Erdoğan Gezi'de gözünü kararttı, durduramadık. İçeride ciddi mücadele verdik. Bakan olarak ne söylemişim kayıtlarda. Sadece ben değil bakanların neredeyse tamamı durduramadık. Erdoğan değişik bir psikolojiye girdi.

"BU SEÇİM ÜLKENİN SON ŞANSI OLABİLİR"

Bu seçim ülkenin son şansı olabilir. Son demokrasi nefesi olabilir. Hata yapma şansımız yok. Partilerin dar parti çıkarlarından kendisini soyutlaması lazım. Cumhurbaşkanı adayı olabileceğini düşünen insanların kendi şahsi ihtiraslarından arınıp bu ülke meselesi deyip yapıcı olması lazım. Kolay yönetilecek bir süreç olmayacak
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ