Aytuğ Atıcı: Halkın umudu CHP, CHP’nin umudu ittifaklar

CHP Genel Başkan Adayı Eski Milletvekili Aytuğ Atıcı, CHP’nin İyi Parti ve Saadet Partisiyle yaptığı Millet İttifakı’nı eleştirdi.


“Halkın umudu CHP’yken CHP’nin umudu ittifaklardır. Oyumuzu 10 yılda bir nokta arttıramadık. Son 6 yıldaki ideolojik sapmamızı gözden geçirelim” dedi.

CHP’nin 37’nci kurultayında konuşan Atıcı, “İttifaklar filen bitmiştir. Ya HDP ile ya da İyi Parti ile ittifak yapacağız” dedi.


İyi Parti’ye verilen desteği eleştiren Atıcı, “Hiçbir genel başkanımız bizim ideolojimize aykırı olan bir ideolojinin siyasi simgesinin el işaretini yapamaz. Hiçbir genel başkanımız kuşaklardır yüzde 25 civarında tuttuğu oylarımızı, yüzde 10 civarında olan bir partiye teslim edip ‘Buyurun siz başbakan olun’ diyemez” ifadelerini kullandı.

70 yıldır tek başına iktidar olmadığı halde CHP’yi terk etmeyen vatandaşların Cumhuriyet değerlerini yaşatması için partiye oy verdiğini söyleyen Atıcı, “Devrimci ol, çağın koşullarına göre yenilikçi ol diye oy veriyor. Yeter ki cumhurbaşkanlığını kazan, adayın Atatürk düşmanı olsun deniyor” dedi.

Atıcı sözlerini şöyle sürdürdü: “İktidara ulaşmanın tek yolu sağcı partilere benzemektir diyecekler, onların oyunu almak için onlara benzemelisin diyecekler, sakın onlara inanma diyor. Başkası olma, kendin ol. Böyle çok daha güzelsin diyor.”
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ