Avrasya Araştırmanın anketine göre Cumhur İttifakı baraj altında

Avrasya Araştırma, milletvekilliği genel seçiminde farklı ittifak modellerine göre anket yaptı.

Ankete göre CHP ve HDP’nin kuracağı sol bir ittifak yüzde 32,3, İyi Parti, Gelecek, DEVA, Saadet ve Demokrat Partinin kuracağı muhalif sağ ittifak yüzde 21,1, AKP ve MHP’nin Cumhur İttifakı ise yüzde 46 oy potansiyeline sahip.

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, ittifak modellerine ilişkin yaptığı anketi sosyal medya hesabından açıkladı.


Milletvekilliği Genel Seçiminde farklı ittifak modellerinin muhtemel oy oranlarını kamuoyuyla paylaşan Özkiraz’ın açıklamasına göre, HDP’siz ittifaklarda Cumhur İttifakı yüzde 46,7, CHP, İYİ Parti, Gelecek, DEVA, Saadet ve Demokrat Partinin bulunduğu Genişletilmiş Millet İttifakı yüzde 41,5 oy alıyor. HDP ise bu modelde yüzde 11,4 oy potansiyeline sahip.

SOL İTTİFAK YÜZDE 32, SAĞ İTTİFAK YÜZDE 21 OY ALIYOR

Avrasya Araştırma Şirketinin anketine göre, CHP ile HDP’nin kuracağı sol ittifak ise yüzde 32,3 oy alabiliyor. İYİ Parti, Gelecek, DEVA, SP ve DP’nin olduğu iktidara muhalif sağ partilerin kuracağı ittifak ise yüzde 21,1 oy alıyor. Bu modele göre AKP ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı yüzde 46,0 oy potansiyeline sahip.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ