Akşener: ‘Erdoğan yıkılmaz’ algısı patır kütür çöküyor

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, aday listelerinin YSK’ya verileceği tarihe sayılı günler kala AKP ve MHP’nin ittifakı genişletme kararı almasını ‘korku işareti’ olarak değerlendirdi.


Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yıkılmaz algısının ‘patır kütür çöktüğünü’ iddia etti.

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, bir grup gazeteciye seçim kampanyası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Toplantıya katılan Sputnik muhabiri Yurdagül Şimşek, Akşener’in yorumlarını aktardı.


Buna göre, seçimin gerçek öznesinin ekonomi olacağını vurgulayan Akşener, Cumhur İttifakı’nın bazı illerde adayları teke düşürme kararına ilişkin soruyu da cevapladı.

“Erdoğan hiç yapmadığı işleri yapıyor, bu korku işareti”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugüne kadar hiç yapmadığı işleri yapacağını savunan Akşener, şöyle devam etti: “Gördüğüm kadarıyla Tayyip Bey hiç bugüne kadar yapmadığı işleri yapmış olacak bu durumda. Yani bu korku işaretidir.

Kimi aday gösterirse göstersin ağzından çıkmışsa hiç adayı geri çekmedi farkındaysanız. Doğru eğri, durdu arkasında. Şimdi ilk defa bunu yapacak. Şimdi bunun sahadaki algısı ne olacak? Yani yıkılmaz algısı patır kütür çöküyor şu anda.”

“Erdoğan bir ‘çerçeveleme ustası’, mermiyi niye söylersin”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir ‘çerçeveleme ustası’ olduğunu belirten Akşener, millet bahçeleri gibi projelerin de bilerek, dikkat çekmek üzere yapılmış işler olduğunu söyledi.

Akşener, “Tayyip Bey’in o çerçeveleme modelinde konuşması yok. Mermiyi niye söylersin, onun yapmayacağı bir iş bu. Bir endişe var, gerçekten de bir endişe var. Korku ve endişe hata yaptırır. Daha doğrusu şöyle odaklanmayı engeller. Ben endişeli görüyorum, endişe asabiyet yaratır.” diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ