AKP’li Yavuz, “Hiçbir şey olmamış ise kesinlikle bir şeyler oldu” sözünü inkar etti

31 Mart seçimleri sonrası İstanbul’da belediye başkanlığını kaybeden AKP’nin Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, seçimlerin yenilenmesine neden olan “Hiçbir şey olmamış ise kesinlikle bir şeyler oldu” sözlerini inkâr etti.


Mahalli Yerel Seçimlerde İstanbul’da CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun belediye başkanlığını kazanmasının ardından seçimin iptal edilme sürecinde aktif rol alan ve “Hiçbir şey olmamış ise biz diyoruz ki kesinlikle bir şeyler oldu” sözüyle hatırlanan AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, böyle bir söylemi olmadığını iddia etti.

AKP’nin Adapazarı’ndaki programına katılan Yavuz “Bizi tanımayan, bizi bilmeyen ya da aslında bizi iyi tanıdığı için korkudan ne yapacağını şaşıran ve bir anlamda manipülasyonun kurumsallaşmış bir görüntüsü halinde karşımızda duran bir CHP zihniyeti var” dedi.


“BU SÖZÜ CHP’LİLER ÜRETTİ”

AKP’li Yavuz konuşmasının devamında “Ne oluyor bilmiyorum hani bana atfedilen meşhur bir söz var ya; hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu diye. Bunu da CHP’liler üretti, ben ses çıkartmıyorum diye bakmayın.” kendisini savundu.

Daha sonra Yavuz, “Burada da söylüyorum eğer benim böyle bir sözüm varsa, gocunduğum için söylemiyorum çok da hoşuma gidiyor ve gıda da alıyorum açıkçası. Çünkü bunlarla uğraşsınlar yani sakız lazım, biz de işimizi yapalım. Ama bunu kendileri ürettiler, yok böyle bir söz. Bana birisi ispat etsin, ben istifa edeceğim. Ama eğer CHP ispat edemeyecek ise ve istifa edeceklerse onlardan bir tane ayakta kalmaz, hepsi düşmüş olur.” ifadesini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ