AKP'li vekillerden Erdoğan'a 'İmamoğlu ile polemiğe girme' eleştirisi

AKP milletvekiliyle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Kanal İstanbul başta olmak üzere CHP’li büyükşehir belediye başkanlarıyla girdiği polemikler konusunda eleştiri geldi.


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, zaman zaman milletvekilleriyle gruplar halinde toplantı yapma uygulamasını yeniden başlattı.  AKP Genel Merkezi’nde yaklaşık 50 milletvekiliyle bir araya gelen Erdoğan, ilerleyen günlerde de bu şekilde 4 grupla daha görüşecek.

Yaklaşık 3.5 saat süren ilk grupla yapılan toplantıda Erdoğan’ın son günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la girdiği polemikler eleştirildi.


Cumhuriyet gazetesinden Emine Kaplan’ın haberine Edinilen göre, bir milletvekili, “Siz Cumhurbaşkanısınız, karşınızdaki ise büyükşehir belediye başkanı. Onlara siz cevap vermeseniz, belediye başkanlarını muhatap alacak açıklamalarda bulunmasanız” dedi. Erdoğan’ın bunun üzerine milletvekilinden bu konuda örnek vermesini istedi. Kanal İstanbul ile ilgili tartışmaların anımsatılması üzerine Erdoğan, “Kanal İstanbul diyemezsin. O benim projem, patenti bu garibana ait. Tabii ki bununla ilgili konuşacağım. Başka bir şey varsa onu ben bilmiyorum” dedi.

Bir milletvekili, kamuya alımlarda mülakatın büyük bir sorun haline geldiğini belirterek, “Mülakatlarda kazanamayanların çoğu bizim hem partimize hem şahsımıza yükleniyor, siyaseti kirletiyor. Buna bir çözüm bulunması gerekiyor. Alınan kişi çok az ama elenen çok fazla, bunlar hep tepki yaratıyor” dedi. Bu konuda mülakata çok fazla kişinin çağrılmaması ya da yetenek gerektiren meslekler dışında mülakatların kaldırılması gibi formüller dile getirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da kabine toplantısında bu konuyu değerlendireceklerini belirtti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ