AKP’li başkan tartıştığı kaymakamı sürdürdü!

Eskişehir'in Alpu ilçesi Kaymakamı Ömer Özbay, AKP'li belediye başkanının usulsüz bir harcama isteğini reddedince Niğde Altunhisar'a sürüldü.
Kaymakam Özbay'ın, AKP'li belediye başkanından gelen talebi reddetmesi üzerine, AKP Belediye Başkanı Rafet Demirtaş, Kaymakam Özbay'ı, "Seni sürdüreceğim" diye tehdit etti ve ardından sürgün gerçekleşti.

Birgün Gazetesi'nden Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre, AKP'li Alpu Belediye Başkanı Demirtaş daha önce de 11 aydır maaşları ödenmeyen işçilere, "Seçimleri kazanırsak maaşlarınızı veririz" demesiyle gündem olmuştu.

Habere göre, AKP'li Demirtaş, Kaymakam Özbay'dan, dört bin liralık elektrik faturasının ilçe Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından ödenmesini istedi. Özbay ise bu talebi geri çevirdi. Çıkan tartışmada AKP'li Demirtaş, Özbay'a sürgün tehdidi savurdu ve bir süre sonra da Özbay sürgün edildi. 


Yaşananlara tepki gösteren CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Alpu Kaymakamı Özbay, AKP’li belediye başkanı Demirtaş’ın tehdidinin ardından tenzili rütbe ile sürgün edildi. Bu kabul edilemez.

Soruşturulacak ve tedbir uygulanacak olan devletin parasını koruyan, dürüst bir kaymakam değil, işçilerin maaşını ödemeyen, kaymakamla böyle bir tartışmaya giren belediye başkanı olmalıdır” dedi. 

Alpu Belediye Başkanı Demirtaş’ın daha önce de 11 aydır maaşını alamayan işçileri “Seçimi kazanırsak, maaşlarını vereceğiz” sözleri ile tehdit etiğini, itiraz eden işçilerin de görevine son verdiğini anımsatan Çakırözer, “Devletin parasını siyasi partilerin hizmetine sunmayan kaymakam nasıl olur da bir gecede sürgün edilir? Ülkemizde namuslu, dürüst bürokratlığın bedeli bu mudur?” dedi.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ