AKP’de istifa furyası: “Oğluma Erdoğan’ın adını vermiştim, Allah affetsin”

İhraç istemi ile disiplin kuruluna sevk edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun AKP’den istifasının ardından çok sayıda AKP’li de istifalarını duyurdu.


İstifa edenlerden biri de iki dönem belediye başkanlığı yapmış olan Emin Özden.

Özden çocuğuna Tayyip Erdoğan’ın ismini verdiği için pişmanlığını dile getirerek “Allah affetsin” dedi.


ALLAH ŞAŞIRTIP POLİTİK BİR FANİYİ SEVDİRMESİN

Özden, sosyal medya hesabından “Siyasi parti üyeliğiniz sonlandırılmıştır” belgesi paylaşan isimlerden eski belediye başkanı Emin Özden, “Allah bir daha 1994’de oğluma ismini verecek kadar politik bir faniyi şaşırtıp sevdirmesin. Yanılmışız, Rabbim affetsin” notunu paylaştı.

İSTİFALARIN ARTMASI BEKLENİYOR

Sözcü’nün haberine göre, şu ana kadar Feramuz Üstün (Gümüşhane), İbrahim Turhan (İzmir), Cemalettin Kani Torun (Bursa) Ömer Ünal (Konya) ve Cesim Gökçe (Ağrı) istifalarını açıkladılar. Bu sayının önümüzdeki günlerde artmasının beklendiği kaydediliyor.

İSTİFALAR SOSYAL MEDYADAN DUYURULUYOR

E-devlet üzerinden istifasını yapan birçok yönetici, sosyal medya hesabı üzerinden ayrılık haberini paylaşırken onlardan bazıları şöyle: Aydın Altaç (Diyarbakır eski il başkanı), Abdurrahman Dimez ve Seyfettin Bilen (Adıyaman eski il başkanları), Namık Ergün (Muş eski il başkanı), Ahmed Akçay (Tekirdağ eski il başkanı), Diyadin Uçar (Batman eski il başkanı), Kemal Atmaca (Ağrı eski il başkanı), Abdullah Yeşil (Şanlıurfa parti kurucusu), Dalyan Karadaş (Diyarbakır Büyükşehir adayı), Cihan Öztunç (İstanbul eski il başkan yardımcısı), Enver Sedat Çakıroğlu (Ümraniye eski ilçe başkanı).

İŞTE İSTİFA GEREKÇELERİ

Abdullah Yeşil: Kurucu üyesi ve milletvekili adayı olarak AK Parti’nin kuruluş felsefesinden ayrılması, Doğu Perinçek ve Devlet Bahçeli’yi refik olarak seçmesinden dolayı bugün itibariyle istifa ettim.

Aynur Algül: Kuruluş ilkelerimiz olan, istişare, adalet, liyakat, kapsayıcılık ve daha birçok unsurun zedelenmesi nedeniyle çatısı altında siyaset yapma imkanı kalmadığından AK Parti’den istifa ediyorum.
Ö
Abdurrahman Dimez: 2007-20012 arası belediye meclis üyeliği, 2012-2014 merkez ilçe başkanlığı, 2016-2017 il başkanlığı yaptığım AK Parti’den istifa ettim.

ARTIK MİSYONUNU KAYBETTİ

Tarık Güneş: Kuruluş ilkelerinden ayrılıp, biz diye çıktığımız yolda birlik beraberliği yitirip bencillik ile yoluna devam eden kadroların üstün olduğu AK Parti’den gördüğüm lüzum üzerine istifa etmiş bulunmaktayım.

Yavuz Değirmenci: İlk başladığım noktadayım. Kuruluşundan bu yana bedenimle ve ruhumla bünyesinde yer aldığım, sıradan bir parti olmanın ötesinde büyük bir dava olarak telakki ettiğim, ancak artık misyonunu kaybeden AK Parti’den istifa ediyorum.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ