AKP yanlısı makalesiz Rektör Hacısalihoğlu meğer Cumhuriyet Mitingleri’nde konuşmacıymış

AKP’yi savunan fikirleriyle bilinen Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Yaşar Hacısalihoğlu’nun 2007’deki Cumhuriyet Mitingleri’ne konuşmacı olarak katıldığı ve AKP’yi sert dille eleştirdiği ortaya çıktı.


Televizyonlardaki siyasi tartışma programlarında AKP’yi savunan fikirleriyle tanına Yaşar Hacısalihoğlu’nun ilginç bir videosu sosyal medyada dolaşıma girdi. 2007 yılına ait videoda Hacısalihoğlu Cumhuriyet Mitingleri’nde konuşma yapıyor. Mitinge gelenlere ‘AK’ tehlikesinden bahseden Hacısalihoğlu iktidarın devlet kurumları için büyük bir tehlike olarak niteliyor. Cumhuriyet Mitingleri’ndeki ateşli konuşmasıyla sosyal medyanın gündeminde olan Hacısalihoğlu aynı zamanda Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü. Son günlerin tartışma konusu olan uluslararası hakemli dergilerde makalesi olmayan rektörlerin arasında Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Yaşar Hacısalihoğlu’nun da ismi yer alıyor.

ATEŞLİ KONUŞMA


Cumhuriyet Mitingleri, ulusalcılar tarafından 2007 yılındaki dönemin Başbakanı Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı için partisinden Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ü aday göstermesinden ardından İstanbul, İzmir ve Ankara’da düzenlenmişti. Yaşanan adaylık krizinin ardından referanduma gidilmiş ve Abdullah Gül 11. Cumhurbaşkanı seçilmişti. Hacısalihoğlu, muhalif, ateşli konuşmasını bu mitinglerin İzmir ayağında yaptı.

İşte Hacısalihoğlu’nun o konuşması:


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ