“AKP sansürle 18 yılın birikmiş kirini, pisliğini unutturmak istiyor!”

Sosyal medya kanununu ‘despotizm’ diye niteleyen CHP Parti Meclisi Üyesi Faik Öztrak, “Saray ve sarayın bekçisi, yasak ve sansür getirerek bazı şeyleri unutturmak istiyor. Unutturmak istedikleri 18 yılın birikmiş kiri, pisliği, cürufudur” dedi.
Partisinin Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyen CHP’li Faik Öztrak, AKP iktidarının istibdat rejimi inşa etmeye çalıştığını iddia etti. Sosyal medyada insanların düşüncesini özgürce ifade hakkının gasp edileceğini söyleyerek “Yapılanın adı despotizmdir” diye konuştu.

İSTİBDAT REJİMİ İNŞA ETMEYE UĞRAŞIYORLAR

Saray rejiminin yazılı, görsel medyanın neredeyse tamamını, şahsi propaganda aletine dönüştürdüğünü kaydederek “Tarihin akışını değiştirerek 21. Yüzyılda kapkara bir ‘istibdat rejimi’ inşa etmeye uğraşıyorlar” ifadelerini kullandı. Sosyal medya düzenlemesindeki ‘Unutulma Hakkı’na dair de şu değerlendirmeyi yaptı: “Unutturmak istedikleri 18 yılın birikmiş kiri, pisliği, cürufudur.”


17-25 ARALIK YOLSUZLUK SKANDALINI UNUTTURMAK İSTİYORLAR ÇIKIŞI

Öztrak sözlerini şöyle noktaladı: “Saray ve sarayın bekçisi, yasak ve sansürle bazı şeyleri unutturmak istiyor. Buna da ‘unutulma hakkı’ diyor, neyi unutturacaksınız? 17-25 Aralık yolsuzluk skandalını, 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni ve 20 Temmuz sivil darbesini, Suruç ve Gar katliamlarını, OHAL şartları altında yapılan referandumu ve seçimlerde gasp edilen millet iradesini, tarikat yurtlarındaki çocuk tacizlerini, kadınlara şiddeti, iş cinayetlerini, saray koalisyonunun ortaklarının daha dün birbirlerine ettikleri küfür ve hakaretleri, Çorlu Tren kazasını unutturmak istiyorlar.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ