AKP Kulislerine göre; 4 bakan yeni kabinede olmayacak!

31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinin ardından AKP’nin hezimete uğraması sonrası kabinede değişim olacak mı? sorusu Ankara kulislerinde sıkça sorulmaya başlandı.


Kamuoyunda konuşulan kabine değişikliğinde sona gelindiği ve dört bakanın yeni kabinede yer almayacağı vurgulandı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Merkezi’nde konuşulan kulis bilgilerine göre dört bakan yeni kabinede olmayacak. Yeniçağ’da yer alan haberde, bir süredir teşkilat mensupları ve milletvekillerini dinleyen Erdoğan tabandan gelen tepkileri de dikkate alarak Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’ı yeni kabineye almayacağı düşünülüyor.


Gitmesi kesin gözü ile bakılan bakanlar arasında Tarım ve Hayvancılık Bakanı Bekir Pakdemirli ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in de olduğu konuşuluyor. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin arkasında durduğu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun durumu hala belirsizliğini koruduğu ve  AKP tabanındaki milliyetçi seçmen tarafından sevildiği belirtildi.

Kabine üyeleri için yaptırılan anketler ve bakanların performans değerlendirmesi Erdoğan tarafından incelendikten sonra yaptığı istişareler sonucu ortaya çıkan tablodan hiç memnun olmadığı sızan bilgiler arasında. Aslında kabine değişikliği için Erdoğan’ın listeyi hazırladığını, uygun bir zamanı beklediğini söyleyen AKP’li yetkililer, değişiklik dört bakan ile kalmayabilir.

Bir kaç isim dışında tamamen daha genç ve daha donanımlı bir bakanlar kurulu listesi ile karşılaşabiliriz. Siyasetçilerin daha ağırlıklı olduğu taban tarafından sevilen isimler yeni kabine de yer alabilir.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ