AKP kongrelerinde gerginlik!

AKP’nin 6’ncı Olağan İlçe Kongresi’nde başkan adayları ve delegeler arasında gerginlik yaşandı
Ankara’nın Haymana İlçesi’nde, AKP’nin 6’ncı Olağan İlçe Kongresi’nde başkan adayları ve delegeler arasında gerginlik yaşandı.Mevcut Başkan Rüstem Kandemir ile birlikte Vahit Hakbilen, Suat Emektar, Halis Demir ve Songül Yıldırım’ın aday olduğu kongrede, adaylar tarafından verilen listeler geri çevrilirken sadece mevcut başkan Kandemir’in listesinin seçime gireceği söylendi.

"Burada katakulli dönüyor"

Divan heyetinin tek liste açıklaması tansiyonu yükseltti. Ankara milletvekili eski Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler’in kürsüde olduğu esnada, Haymana eski Belediye Başkan Hacı Aysu sahneye çıkarak itiraz ettiğini, listelerin verildiğini belirtti. Aysu, “Sayın delegeler, listeler verildi. Burada ‘katakulli dönüyor’, delegelere karşı saygısızlık yapıyorsunuz. Korkuyorsunuz. Sizin gibi ‘katakullicileri’ bu delegeler görüyor. Bırakın bu ayak oyunlarını Şevket bey bu listeleri kendisi inceledi. Delegelerin gözünün içine baka baka yalan söylüyorsunuz. Ak Parti bu değil” diyerek tepki gösterdi.

İl başkanına delege kartları fırlattılar

AKP İl Başkanı Nedim Yamalı ve Divan Heyeti, dışarıdaki AKP'liler tarafından sloganlar eşliğinde protesto edilip, ‘yuh’ çekildi. Delegeler, İl Başkanı Nedim Yamalı’nın üzerine delege kartını fırlatıp, “Yapacağınız kongre batsın. Siz bizim kucağımıza geleceksiniz. Bunun hesabını Haymanalı size soracak” diye bağırdı.

Bazı aday ve delegelerin çekildiği kongrede, Kandemir tek liste ile seçime girdi ve 421 delegeden 287’sinin oyunu alıp, yeniden 3 yıllığına AKP Haymana İlçe Başkanı seçildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ