AKP döneminde İBB, Hasan Kaçan’a 8 günde 187 bin TL ödemiş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, AKP’ye yakın sanatçılardan Hasan Kaçan’a 8 gün için 187 bin TL ödediği ortaya çıktı. İBB’nin 2018’de “zikir programı” düzenlediği ve bir gecelik zikir programı için 44 bin TL ödediği öğrenildi.


İBB AKP tarafından yönetildiği dönemde iktidarı destekleyen sanatçılara milyonlarca lira ödedi. İBB’nin her açıklamasında AKP’yi desteklediğini belirten Hasan Kaçan’a da 187 bin TL ödediği ortaya çıktı.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; İBB’ye bağlı İstanbul Kültür ve Sanat Ürünleri Şirketi 22 Haziran 2016 tarihinde “Heredot Cevdet Sohbetleri Özel Etkinliği” adı altında ihale yaptı. İhaleye tek başına katılan Kaçan’la 93 bin 750 liralık iki ayrı sözleşme imzalandı. Sözleşmelerin imzalanmasının ardından da İBB kasasından Kaçan’a toplam 187 bin 500 liralık ödeme yapıldı.


AKP’li İBB ile Kaçan arasında imzalanan sözleşmenin süresi ise “sekiz gün” olarak belirtildi. Asgari ücretin bin 300 TL olduğu 2016 yılında Belediye kasasından Kaçan’a günlük 23 bin TL ödendi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ