AKP Deniz Baykal'a salon vermedi!

Referandum çalışması yapmak üzere Samsun'a giden CHP'li Deniz Baykal'a salon verilmedi.
Samsun’da referandum çalışmalarında AKP’li belediyelere salon verilmesi için başvuran CHP, çeşitli bahanelerle reddedildi.

Cumhuriyet gazetesinden İklim Öngel'in haberine göre, AKP, devtetin tüm olanaklarını kullanarak referandumda ‘’evet’’ kampanyası yürütürken, muhalefet kendi imkânlarıyla tüm engellemelere karşın çalışma yürütüyor.

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Samsun’da yapacağı etkinliklerde AKP’li belediyeler çeşitli bahanelerle salon vermedi. Hangi saat söylenirse söylensin bir etkinlik bahane edilerek Baykal’a salon verilmezken bu olasılığı düşünen il başkanlığı iletişime geçtiği özel bir düğün salonunu kendi imkânlarıyla ayarladı.


Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, AKP’nin gerek kamu binalarında gerek kültür merkezlerinde istedikleri her yerde etkinlik yapabildiğini belirterek, “Biz salon talep ettiğmizde programların dolu olduğu söyleniyor. Etkinlik öncesinde belediyenin tüm salonlarını değil bir iki tanesini aradık, çeşitli bahaneler üretmeleri üzerine de kendi imkanlarımızla bir düğün salonunda etkinliğimizi gerçekleştirdik’’ dedi. Referandum çalışmaları kapsamında da ciddi provokasyonlarla karşı karşıya kaldıklarını söyleyen Akcagöz, özellikle “hayır’’ın terörle ilişkilendirilmesinin sokağa olumsuz yansıdığını da kaydetti.

KILIÇDAROĞLU GELİYOR

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, salı günü Samsun’da olacak. Şehit evine taziye ziyaretinde bulunacak olan Kılıçdaroğlu, iş dünyası, muhtarlar ve sivil toplum örgütleriyle bir araya gelecek.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ