Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan’dan AKP medyasına: Pespaye tipler, ahlaksızsınız siz

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) medyasına yönelik tartışılacak açıklamalar yaptı.


Independent Türkçe’den Cihat Arpacık, AKP’nin “kültür iktidarını” neden kuramadığını araştırmak için bir dosya haber yayınlamaya başladı.

Dosyanın ilk bölümü için konuşan Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) medyasına yönelik dikkat çeken açıklamalarda bulundu.Fotoğraf: Independent Türkçe

“TRT’NİN ÖNÜNDEN GEÇEMEZDİK”

Güzel sanatlarda sinema eğitimi aldığı dönemi anlatan Kaplan, o dönem İslamcı bir öğrenci olarak okulda tek başına kaldığını söyleyerek, hocalarının kendisine “Buraya gelen dinciler bir hafta dayanamadı sen ne yaptın da hala buradasın” diye çıkıştığını belirtti.

BİZE YAKIŞMAYACAK İLİŞKİ BİÇİMLERİ VAR

Kaplan, “Gençliğimizde TRT’nin önünden geçemezdik. İçeri girsek ‘gerici, yobaz’ diye kaldırıp atacaklar diye korkardık” derken, “Aynı şeyi şimdi muhafazakar kesimler sol-seküler kesimlere yapıyorsa bu da iğrenç bir şey. Medyadaki düzen kötü bir düzen. Bize yakışmayacak ilişki biçimleri var” dedi.

“PESPAYE TİPLER…”

Kaplan medya düzeni hakkında da kritik bir çıkış yaparak, AKP’nin tuhaf bir medya oluşturduğundan bahsetti. Kaplan, şunları söyledi:

“Hükümet biraz fazla geriyor ve bence bunu yaparak çok yanlış yapıyor. İslam’ın daha kuşatıcı dünyasını, duyargalarını harekete geçirerek toplumun bütün kesimlerini tek hedefe sürükleyebilir. Bunu başaramadı. Hükümet tuhaf bir medya oluşturdu. O medya da ‘biz ve onlar’ dilini kabalaştırdı ve ilkelleştirdi. Buradan da sadece kendi çıkarlarını düşünen sığ şebekeler ve bu şebekelerin şebekleri türedi. Pespaye tipler. Ahlaksızsınız siz.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ