TRT’nin 23 günlük bilançosu: AKP'ye 36 saat, HDP ve SP’ye 'sıfır' saniye

TRT’nin yayınları muhalefet tarafından eleştirilmeye devam ediliyor. TRT özelikle muhalefete yer ayırmayarak eleştirilerin odağında. Tartışma en çok 24 Haziran seçimlerinde yaşanmıştı.
HDP Adana Milletvekili Kemal Peköz; TRT’nin 24 Haziran seçimlerinde 23 gün içinde AKP’ye 36 saat, HDP'ye ise sıfır (0) saniye süre ayırdığını belirtti.

 Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyon görüşmelerinde, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana Milletvekili ve komisyon üyesi Kemal Peköz, 24 Haziran seçimlerinde TRT'nin HDP'ye ayırdığı süreyi gündeme getirdi.

 Peköz, 17 Nisan-6 Mayıs tarihleri arasını kapsayan 23 günlük süre içerisinde TRT'nin AKP'ye 36 saat, MHP'ye 1 saat 40 dakika, CHP'ye 3 saat 4 dakika, İYİ Parti'ye 9 dakika ayırdığını belirterek, HDP ve  Saadet Partisi'ne ise hiç süre ayrılmadığını belirtti.


 Peköz, “HDP' ye sıfır (0) saniye ayrıldı. 81 milyonun sorumluluğunu taşıyan 81 milyonun vergileriyle faturalardan alınan paralarla faaliyet yürüten bir partinin 6 milyon oy almış bir siyasi partiyi görmezden gelmesini hukuki olmaması bir yana bırakarak, ahlaki de bulmuyorum. Hangi kurum olursa olsun özellikle kamu kurumuysa görevlerini en iyi şekilde tarafsızlık içinde yapmak zorundadır" dedi.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ