Kahveci'den sonra Çapa ve Özlem Gürses de ayrıldı

Halk TV'nin reyting sıralamasında ön sıralarda yer alan ekran yüzleri Özlem Gürses ve Emin Çapa kanaldan ayrıldılar.

T24'te yer alan habere göre; Halk TV'den yapılan yazılı açıklamada, kanalın reyting sıralamasında önemli bir ağırlığı bulunan iki ismin ayrılık kararı için şu ifadeler kullanıldı:

"Bazı internet sitelerinde Özlem Gürses ve Emin Çağa ile Halk TV arasında yapılan görüşmelere ilişkin çıkan haberler üzerine izleyicilerimize saygı gereği açıklama yapma ihtiyacı hissettik. Halk TV, kurumsallaşma yolunda bir adım daha atarken, uluslararası yayın standartlarının da gereği olarak, tüm ekran yüzlerinden kişisel YouTube kanallarında yaptıkları paralel yayınlara son vermelerini istedi.


Özlem Gürses ile Emin Çapa bu teklifi ve önerilen diğer ara formülleri de kabul etmeyince, ne yazık ki yollar ayrıldı. Kendilerine bugüne kadarki emek ve katkıları için teşekkür ediyoruz. Saygılarımızla"

EMİN ÇAPA'DAN AÇIKLAMA

Gazeteci Emin Çapa, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Her şeyden önce beni etkileyen bir konuda alınacak kararın, karar alınmadan önce benimle konuşulmasını isterim." ifadelerini kullanırken; kişisel YouTube kanalında Halk TV'de yayına başladıktan sonra çok az yayın yaptığına dikkat çekti.

Çapa'nın konuya ilişkin açıklamaları şöyle:

"Sevgili dostlarım, Üzülerek, bugün Halk TV ile yolları ayırdığımızı size aktarmak zorundayım. Herkesin haklı olduğu veya kendini haklı gördüğü bazı durumlar var. Öncelikle kanalın bana "yol verdiği" veya "git" dediği doğru değil. Ne olduğunu aşağıda okuyacaksınız.

ilk olarak benim bazı konularda, aşırı katı tutumum var. Her şeyden önce beni etkileyen bir konuda alınacak kararın, karar alınmadan önce benimle konuşulmasını isterim. Benim istediğim gibi olur olmaz ayrı, ama karar alındıktan sonra bana dayatılmasından hoşlanmam.

İkincisi, ortalıkta gördüğünüz, "youtube kanalını kapatmadığı için yollar ayrıldı" tam olarak doğru değil. Kanalıma bakarsanız, HalkTV'de yayına başladığım günden beri ne kadar az yayın yaptığımı görürsünüz. O kadar uzun ve geç saatlere uzayan yayından sonra mecalim olmadı."

GÜRSES: YARIN BEN DE AÇIKLAMA YAPACAĞIM

Gazeteci Özlem Gürses de, Twitter hesabından yarın açıklama yapacağını belirtti. Gürses, şu ifadeleri kullandı:

"Yarın ben de bir açıklama yapacağım… Ama bugün baharın ilk günü ve oğlumun doğum günü… Şimdi onu kucaklamaya gidiyorum. Tüm mesajlarınız için teşekkürler. "

İBRAHİM KAHVECİ AYRILIĞINI DUYURDU

Televizyonda Neden-Sonuç programını yapan İbrahim Kahveci kanala yollarını ayırdığını iki gün önce attığı bir tweetle duyurmuştu. Kahveci, ayrılmasına gerekçe olarak da programın süresinin uzatılmak istenmesine bağladı.

Kahveci, "Bu arada artık sabahları HALKTV'de Neden-Sonuç programında olmayacağım. Kanal "program iyi süre uzatalım" dedi Ben "işler çok, zaman yok" dedim Gazete, yazı vs. okuyucuya haksızlık. 2 saat yetmeyince işi 3 saat üzerinden diğer arkadaşlar sürdürecek. Herşey için teşekkürler." dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ