Hande Fırat istifa mı etti!

15 Temmuz sonrası AKP'nin desteğiyle Hürriyet'in Ankara Temsilcisi yapılan Hande Fırat'ın, “Karargâh rahatsız” manşeti sonrası gelen tepkilerin ardından istifa ettiği ileri sürüldü.
Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın istifa ettiği ancak gazete yönetiminin karar veremediği ileri sürüldü.

Medyaradar’ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hürriyet gazetesinin tartışma yaratan "Karargâh rahatsız" haberine ilişkin olarak "Çok çok çirkin, terbiyesizlik, seviyesizlik, bunlar tabii bizleri rahatsız ettiği gibi, TSK'yı haydi haydi rahatsız etmiştir, herkes yerini, konumunu bilecek. Bizi kendi içimizde kim birbirine düşürmeye çalışıyorsa bunun bedelini ödeyecektir" şeklindeki sert çıkışının ardından Ağustos 2014'ten bu yana Hürriyet Genel Yayın Yönetmenliği koltuğunda oturan Sedat Ergin görevden alındı yerine Hürriyet yazarlarından eski Milliyet Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila getirildi.

Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat, Medyaradar'a gelen kulis bilgilerine göre, tepe yönetimiyle konuştu ve istifasını sundu ama bu istifanın kabulü gazetenin başına ne getirecek ya da kamuoyunda nasıl yankı bulacak kimse kestirilemediği için istifa kabul edilmedi ama red de edilmedi. Habere göre istifa masada bekliyor."İSTİFA ETMEDİM"

'Karargah rahatsız' haberi sonrası görevinden istifa ettiği öne sürülen Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat, söz konusu iddiayla ilgili internethaber sitesine konuştu.

İstifasının asla söz konusu olmadığını söyleyen Fırat, "İstifam da istenmedi. 20 yıldır bu işi yapıyorum ve şu anda da işimin başındayım. Bu işi severek yapıyorum. Ben muhabirim. Muhabirlik yapmayı da seviyorum ve yapmaya da devam edeceğim" dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ