Görme engelli gazeteci Arat’tan ‘hukuksuzluk var’ çığlığı

Görme engelli gazeteci Cüneyt Arat, 8 yıl 10 ay 15 günlük hapis cezasının infazı için bulunduğu cezaevinden mesaj gönderdi.


 Yazdığı dilekçenin cezaevi yönetimi tarafından gönderilmediğini söyleyen Arat, bu dilekçeyi iki haftadır kurum revirine ve diş doktoruna çıkarılmadığı için yazdığını belirtti.

Görme engelli gazeteci Cüneyt Arat, Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi (İstinaf Mahkemesi) tarafından onanan 8 yıl 10 ay 15 günlük hapis cezasının infazı için bulunduğu cezaevinden kamuoyuna açık mesaj gönderdi.


19 Mart 2019 tarihinde Mersin Cumhuriyet Başsavcılığına hitaben yazdığı dilekçenin cezaevi yönetimi tarafından gönderilmediğini söyleyen Arat, bu dilekçeyi iki haftadır kurum revirine ve diş doktoruna çıkarılmadığı için yazdığını kaydetti.

Arat, sözlerine şöyle devam etti:

“Daha sonra, kalbimin çok hızlı atması sebebi ile kurum doktoru beni Tarsus Devlet Hastanesi kardiyoloji bölümüne sevketti. Sevenlerimden dua beklerim.

Ayrıca, Karar Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren’e, Uluslararası Af Örgütüne ve aileme yazdığım toplamda 6 mektubum”cezaevi disiplin kurulunca engellendi. Bu mektuplar ya imha edildi veya sümen altı edildi. Sizlerden ricam sesimiz olmanız. Bu hukuksuzluğu duyurmanız.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ