Gazeteci Murat Ağırel hakkında tutuklama istemiyle yakalama kararı!

Cuma günü gözaltına alınan Gazeteci Murat Ağırel, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldıktan sonra hakkında tutuklama istemiyle yakalama kararı çıkartıldı.
Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İstanbul Başsavcılığı tarafından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildikten sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Ağırel, savcılığın itirazı sonucu yeniden gözaltına alındı. Emniyetin Vatan Caddesindeki yerleşkesinde bulunduğu öğrenilen Ağırel hakkında, savcılığın itirazı üzerine İstanbul 9.Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklama kararı alındığı öğrenildi. Göazaltındaki Ağırel’in emniyetteki işlerinin devam ettiği öğrenildi.


ESKİ KAYIN BİRADERİMİ ESİR ALDILAR

Öte yandan Murat Ağırel, tutuklama kararını sosyal medya hesabından değerlendirdi. Kitap fuarında olduğu için gece 04.30’da evini basan polislerin kendisini bulamadığını söyleyen Ağırel, polisin eski kayın validesinin evini bastığını anlattı. Tutanak imzalamanız gerekiyor denilerek Emniyete götürülen eski kayın biraderinin polislerce rehin tutulduğunu iddia eden Ağırel, eski kayın biraderinin kendisi gidene kadar saatlerce emniyette zorla tutulduğunu söyledi.

Paylaştığı videoda son olarak Mustafa Kemal’in askeriyim diyen Ağırel, ”Benden darbesi, hain, ifşacı ne de devlet düşmanı çıkaramazsınız. Korkmayacağım susmayacağım geliyorum!” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ