Gazeteci Ece Sevim Öztürk tutuklandı

Gazeteci Ece Sevim Öztürk, 8 Haziran'da gözaltına alınmıştı
8 Haziran'da gözaltına alınan gazeteci  Ece Sevim Öztürk, bugün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

8 Haziran'da gözaltına alınan Çağdaş Ses sitesinin yayın yönetmenliğini yapan Ece Sevim Öztürk'ün gözaltı süresi 14 Haziran'da bir hafta uzatılmıştı.

İstanbul Emniyeti'ndeki ifade işlemleri tamamlanan Öztürk, bugün Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi.  Öztürk, 1. Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

 
8 Haziran'da gözaltına alınan gazeteci Ece Sevim Öztürk, bugün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 8 Haziran'da gözaltına alınan Çağdaş Ses sitesinin yayın yönetmenliğini yapan Ece Sevim Öztürk'ün gözaltı süresi 14 Haziran'da bir hafta uzatılmıştı. İstanbul Emniyeti'ndeki ifade işlemleri tamamlanan Öztürk, bugün Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi. Öztürk, 1. Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

Çağdaş Ses: Oda TV ve Yeni Şafak hedef gösterdi

Çağdaş Ses, Ece Sevim Öztürk’ün gözaltına alınmasıyla ilgili geçtiği haberde şu ifadelere yer vermişti:

"Gazeteci Ece Sevim Öztürk, iftiracı medyanın hakkında başlattığı karalama kampanyası sonucu gözaltına alındı. Oda TV yazarları Nihat Genç ve Mustafa Önsel, gazeteci Ece Sevim Öztürk hakkında saldırı niteliği taşıyan suçlamalar ve asılsız beyanlar ortaya atmıştı. Yandaş Yeni Şafak gazetesi, CHP üyesi Öztürk’ün hazırladığı belgeselin ‘F..Ö’yle bağlantılı kişilerce hazırlandığı’ iftirasını içeren haber yapmıştı."

Öztürk hakkında ne yazılmıştı?

Nihat Genç, 4 Haziran’da Oda TV’de yayınlanan “Muharrem İnce bu sızıntılara dikkat etmeli” başlıklı yazısında Ece Sevim Öztürk'ün bir Twitter hesabının Fethullah Gülen destekçileri tarafından alkışlandığını, "Öztürk’ün bu kesimlerce 'kahraman' ilan edildiğini" savunarak, “Youtube'da para bağışlama sitesi var, hesabını veriyorsun belli oranlar dahilinde, takipçiler bağışta bulunuyor, bağışta bulunan kimler?” dedi.

Öztürk’ün Mustafa Önsel’i 15 Temmuz darbesini desteklemekle itham ettiğini yazan Genç, yazısında "F..Ö davasından tutuklu bulunanların Öztürk aracılığıyla dışardaki subayları tehdit ettiğini" ileri sürdü

“(…) Ece Sevim Öztürk'ün bir de müktesebatına bakıyorsun, bu kadının tutanaklara o gece olup bitenlere, filmlere, kameralara hakim olacak aslında o gece ne oldu anlayacak bir zekası birikimi var mı, yok, sıfır, peki bu kadar ‘tutanağı’ ve ‘belgesel yapılacak dokümanları’ eline kim veriyor? İşte burası muamma. Ne muamması, anlaşılmayacak ne var? (…)”

Öztürk: Bu ülkede kadına bakış bir gün değişecek

Ece Sevim Öztürk, Nihat Genç’in bu yazısında bahsi geçen Yeni Şafak haberinde kullanılan eski bir fotoğrafına istinaden Twitter hesabından şunları yazdı:

"Bu ülkede kadına bakış bir gün değişecek elbet. Bir kadın asla işinde başarılı olamaz, kendi başına düşünemez, araştırma yapamaz. Bunu desteklemek için de 30 yaşındaki gazeteci kadının 20 yaşındaki bir tatil fotoğrafını bulalım, "canım bu çocuk ne anlar" dedirttiririz :))"


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ