Gazeteci Arslan'dan Özdil'e: Överken bile küfür ediyor!

Erdoğan'ın 'hayırsever işadamı' dediği Reza Zarrab'ın izini bulan gazateci Adem Yavuz Arslan'ın mesleki başarısı, Türkiye'de 'muhalif medya'nın önemli isimleri arasında gösterilen Yılmaz Özdil'i kızdırdı.

ABD'de yaşayan gazeteci Adem Yavuz Arslan, ABD'deki Halkbank davasında itirafçı olduktan sonra kayıplara karışan ve 4 yıldır hiçbir yerde görünmeyen Rıza Zarrab'ın yeni bir hayata başladığını ortaya çıkarmıştı.

Arslan haberinde, Aaron Goldsmith adını alan Zarrab'ın Miami’de lüks bir evde yaşadığını ve Next Level isminde bir at çiftliği kurduğunu anlatmıştı.


"VATANDAŞ CEMAATÇİ GAZETECİLERİ TAKİP EDİYOR"

Adem Yavuz Arslan'ın bu gazetecilik başarısı Türkiye'deki 'muhalif basın'da rahatsızlık yarattı. Nokta TV yayınına katılan Yılmaz Özdil, Arslan'ı tebrik etmek yerine karalayıcı ifadeler kullandı.

Gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın ismini kullanmayan Özdil, AKP hükümetinin ağzıyla, “Bunu ortaya kim çıkardı. f.töcü oldukları için yurtdışına çıkan gazeteciler bunu ortaya çıkardı. Türk basını ne işe yarar ya? Türk basını deyip ben muhalifim objektif gazeteciyim deyip bu işleri takip etmesen Halkbank davasının takibini cemaatçi gazeteciler yaparsa vatandaşlar f.tö den gazetecileri takip etmeye başlıyor." dedi.

"TÜRK BASINI İÇİN UTANÇ VERİCİ"

Sunucu Ezgi Yeşiltepe'nin “Öyle, baya da iyi takip ediliyorlar yani” sözleri üzerine Özdil, “Haberi bunlar veriyor. Türkiye’ye haberi f.tö cülüktan Türkiye’den kaçmış gazeteciler veriyor. Bir basın için bundan daha büyük utanç verici bir şey olabilir mi?” şeklinde konuştu.

2017'deki Halkbank davası sonrasında kayıplara karışan Reza Zarrab'ı bulan gazeteci Adem Yavuz Arslan, Özdil’e, "Överken bile küfür ediyor!" sözleriyle tepki gösterdi.  
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ