Gazeteci Ahmet Şık tutuklandı

Savcılıkta verdiği ifadesinin ardından "terör örgütünün propagandasını yaptığı" suçlamasıyla mahkemeye sevk edilen Gazeteci Ahmet Şık, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Ahmet Şık hakkında sosyal medyada attığı bir mesajdan ötürü yakalama kararı çıkardı. Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri karar üzerine Şık’ı gözaltına aldı. Ahmet Şık gözaltı kararını ‘tweetter’ üzerinden attığı mesajla duyurdu. Şık’ın geçtiğimiz yıl Tahir Elçi’nin Diyarbakır’da PKK’lı teröristlerce öldürülmesinin ardından sosyal medyadaki 2 paylaşımı sebebiyle gözaltına alındığı öğrenildi. Ahmet Şık’ın 28 Temmuz 2015’te attığı o mesajlardan birinde “Tahir Elçi’yi tutsak etmek yerine katletmeyi tercih ettiler. Katil sürüsü mafyasınız” yazdığı 9 dakika sonra attığı diğer mesajda ise”Devletimiz teröristtir” yazılı bir paylaşımda bulunduğu öğrenildi.

SAVCI TUTUKLANSIN DEDİ

Emniyet’teki İşlemleri tamamlanan Ahmet Şık, sabah saatlerinde Emniyet’teki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.  Ahmet Şık, savcılıkta verdiği ifadesinin ardından “terör örgütünün propagandasını yaptığı” suçlamasıyla mahkemeye sevk edildi.


KILIÇDAROĞLU: BİR ANNEYİ ÜZMEK KİMİN HADDİNE!

Dün partisinin Muğla'daki programında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Ahmet Şık'ın gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Gözaltına alınan ya da tutuklanan gazetecileri hatırlatan Kılıçdaroğlu, gazetecilerin tutuklandığı bir ülkede demokrasiden bahsedilemeyeceğini belirterek, “Gazeteciler düşüncelerini söyleyemiyorsa, yazamıyorsa, kalemini kullanıyorsa o ülkede demokrasiden bahsedilemez. Gazeteciyi beğenir veya beğenmezsiniz. Düşüncelerine katılmayabilirsiniz ama o düşüncelerini yazabileceği imkanı sağlayabilmeliyiz. Ahmet Şık tekrar göze alındı. Sabah annesi ile konuştum gözyaşları içinde ‘evladım ne olacak' diyor. Bir anneyi üzmek kimin ne haddine” dedi.

ÇIKARILDIĞI MAHKEMECE TUTUKLANDI

Savcılıkta verdiği ifadesinin ardından “terör örgütünün propagandasını yaptığı” suçlamasıyla mahkemeye sevk edilen Gazeteci Ahmet Şık, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ