Fatih Portakal: Emirle yoruma yasak gelirse bu kez mimikler devreye girer

Fox Haber Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal, haber bültenlerinde yorum yapılmasını yasaklayabileceğini söyleyen RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’e “Emirle yorumlara yasak gelse bile bu kez mimikler jestler devreye girer” cevabı verdi.
Fatih Portakal, sosyal medya hesabından RTÜK’ün hesabını etiketleyerek, “Gazetecilikte yüksek lisans yapmış birinin bu cümleleri kurması üzücü. Emirle yorumlara yasak gelse bile -ihtimal vermiyorum- bu kez mimikler jestler devreye girer. Her şekilde kendimi ifade edebilirim” dedi. 

Portakal, Şahin’i haber bültenine davet ederek, “RTÜK Başkanı ana haberime keşke konuk olsa” dedi.

 

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, şimdiye kadar aldıkları kararlarda kimseden emir gelmediğini belirtirken, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatı olması durumunda ne yapacaklarını “Talimat ve telkinlerini emir telakki eder, başımızın üstüne deriz” diyerek açıkladı. Şahin, haber bülteni sunucularını ise, “Eğer böyle devam ederse, kanunda yeri var, bu konuda yeni bir karar alırız. Haber bültenleri yorum yapmadan, haber bülteni şeklinde sunabilirler. Bunu yapmamamız için lütfen taraflı davranmayın” diye uyardı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ