Çanlar Hürriyet için çalıyor

Erdoğan Hürriyet için ilk kez konuştu... O ünlü cümlesini kullandı.
Erdoğan, Hürriyet Gazetesi'nin "karargah rahatsız" haberiyle ilgili "bedelini ağır biçimde ödeyecekler" dedi. 

Erdoğan, daha önce Nokta Dergisi yöneticileri ve Cumhuriyet gazetesi yöneticileri için "bedelini ağır ödeyecekler" demişti. Ardından hem Nokta hem de Cumhuriyet gazetesinin yayın yönetmenleri tutuklanmıştı. Aynı sözü şimdi de Hürriyet için kullandı. 

Erdoğan Hürriyet gazetesinin, geçtiğimiz cumartesi günü sürmanşetine taşığı “TSK’nın son dönemdeki bazı algı operasyonlarından ‘rahatsız’ olduğunun işlendiği” haberine ilişkin ilk kez konuştu:


"Sizlerin de ifade ettiği gibi ismini verdiğiniz bu gazetede ön sayfada atılan başlık tabi içeride atılan başlık çok çok daha çirkindi… Ve 7 soruya 7 cevap öte tarafta karargah rahatsız gibi ifadeler bunlar tabi bizleri rahatsız ettiği gibi TSK’yı da rahatsız etti. TSK rahatsız olursa biz rahatsız oluruz. Biz rahatsız olursak TSK rahatsız olur. Burada yapılan atılan başlık terbiyesizlik seviyesizlik, Böyle bir başlığı atmaya ne gazete yönetimi ne de patronu muktedir değildir olamaz. Şu an bazı hukuki adımlar atıldı biz bunun takipçisi olacağız. Kimsenin devleti birbirine düşürmeye hakkı yoktur. Yok amiral gemisiymiş. Bizi kim kendi içimizde birbirimize düşürmeye çalışıyorsa bedelini ağır ödeyecektir. Bunlar eski alışkanlıklar. Herkes yerini konumunu bilecek” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ