​“Bu mafya saltanatı hak ettiği yere gidecek, işte biz o zaman sevineceğiz”

Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Ahmet Şık ve Genel Yayın Yönetmenimiz Murat Sabuncu, yargılandıkları Cumhuriyet davasında tahliye edildi.
Ahmet Şık tahliye edildikten sonra mücadeleye devam edeceğini belirterek “Ben size mafya saltanatının biteceğini garanti ediyorum” dedi.
 
Cumhuriyet Davası’nın 6. duruşmasında gazetemiz muhabiri Ahmet Şık ve Genel Yayın Yönetmenimiz Murat Sabuncu’nun tahliye edilmesine karar verildi. Tahliye kararı sonrası Ahmet Şık yaptığı ilk açıklamada davada tek tutuklu kalan Akın Atalay tahliye edilmedikçe sevinmeyeceğini söyledi. Şık’ın konuşmasının devamı şöyle:
 
Bugün sevineceğimiz bir gün değil. Ben 6 yıl önce de bir Mart ayında bu cezaevinden çıkmıştım. O günden bu güne değişen tek şey faşizmin ortaklarının bir eksilmiş olması. Ama bu ülkede sevineceğimiz gün gelecek çünkü ben size mafya saltanatının biteceğini garanti ediyorum.

 
“Herkes şunu unutmasın, biz dışarıdaysak dayanışma sayesinde dışarıdayız”


Murat Sabuncu ise yaptığı ilk açıklamada, “Düşünce ve fikir özgürlüğü yüzünden cezaevinde sadece biz yoktuk. Hala gazeteciler, avukatlar, milletvekilleri, hak savunucuları cezaevinde. Biz dışarı çıktık diye Türkiye’nin problemleri düzelmedi. Bizim gazete olarak gazeteciler olarak görevimiz bu hak mücadelesinde daha evvel yaptığımız gibi korkusuzca bu işi yapmaya devam etmek. Herkes şunu unutmasın, biz dışarıdaysak dayanışma sayesinde dışarıdayız” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ