Kaplanoğlu'nun elini neden sıkmadığını açıkladı

Uluslararası Adana Film Festivali'nin önceki gün düzenlenen ödül gecesinde sunuculuk yapan Meltem Cumbul, en iyi yönetmen ödülünü kazanan Semih Kaplanoğlu'nun elini sıkmadı. Cumbul bir açıklama yaparak yönetmenin neden elini sıkmadığını anlattı.
Festivalin ödül töreni önceki akşam Çukurova Üniversitesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 

Gecede siyah beyaz çektiği Buğday filmi ile En İyi Yönetmen Ödülü'nü kazanan Semih Kaplanoğlu sahneye çıktığı sırada herkesi şaşırtan bir olay yaşandı.Sahnede kendisine elini uzatan Semih Kaplanoğlu'na karşılık vermeyen sunucu Meltem Cumbul elini geri çekip sırtını döndü. Herkes ne olduğunu anlamaya çalışırken oyuncu Caner Cindoruk da ayağa kalkıp duruma tepki gösterdi. 

SEMİH KAPLANOĞLU AÇIKLAMA YAPTI 


Bu davranışın ardından Semih Kaplanoğlu sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı: Adana ff’de sahnede maruz kaldığım kabalığın ardından bizi yalnız bırakmayan sanatseverlere ve dostlara teşekkürler... MELTEM BUMBUL DA AÇIKLAMA YAPTI: GÖZLERİM VE ELLERİM DOST OLMAZ 

Meltem Cumbul ise yönetmenin neden elini sıkmadığını Twitter hesabından bu sözlerle anlattı: Eşitler arası bir selamlaşma ve yakınlaşma ritüeli olan el sakışmayı; kendinden olmayanları ötekileştirenle, fakiri zengine böldürenle, güçlüleri tutup zayıfları hor görenle yapmayı reddediyorum. Yüreğime ve sevgiye düşman olanla, gözlerim ve ellerim dost olamaz.
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MAGAZİN HABERLERİ