Füsun Demirel: 'Susman gerekiyor' dediler ölüm tehditleri aldım

2015 yılında verdiği röportajdan sonra çok ağır bir linç yaşayana sanatçı Füsun Demirel konuştu...
Cumhuriyet Gazetesi’ne verdiği röportajda, “dağdaki gerilla kızları oynamak isterim” dediği için ATV’deki oynadığı diziden atılan ve bir daha iş bulamayan  oyuncu Füsun Demirel, sosyal medyadaki son paylaşımını ve yaşadıkları hakkında konuştu.

2015 yılında o röportajdan sonra çok ağır bir linç yaşadığını söyleyen Demirel, “Çalıştığım yapım şirketi ve bağlı bulunduğum cast ajansı, bana bir ihtarname yolladı. Eğer basına bir açıklama yaparsam şu kadar miktar tazminat ödeyeceğimi söylediler. Özellikle cast ajansı, ‘Susman gerekiyor Füsun Abla, hiçbir şey konuşmayacaksın’ dedi. Ben o süreyi, o geçen zamanı doğru değerlendiremedim. Sokağa çıkamadım. Çocuklarım o zaman 7.5-8 yaşındaydılar. Ailece ölüm tehditleri aldık” dedi.

Habertürk’tün sorularını cevaplayan Demirel, “2015’teki o olay benim için 35 yıllık meslek haya­tımda, aynen bir trafik kazası gibiydi” diyor ve ekliyor: “Instagram’da paylaştığım o mesaj bir çeşit duygusal patlamaydı. Bunu içimde çok zamanlar yaşa­dım ama hiç kimseyle pay­laşmadım. Genellikle hep gülen tarafımı gösteriyorum. Çünkü bizim aslında görevi­miz insanlara topluma moral vermek, onlara karşı hep pozi­tif enerji taşımak. Ama bizim de aslında bazen duygusal anlamda düştüğümüz anlar oluyor. Bu onlardan birisiydi ve bu patlamayı yaşadım.”


İlk kez 3 yıl sonra kendimi ifade etme fırsatı yakaladığını söyleyen Demirel, “Terörün bu kadar can aldığı, kanın gövdeyi götürdüğü, asker/sivil herkesin öldürül­düğü bir atmosferde, eğer ‘Gerilla’ derken PKK terör örgütünü kastediyor olsam, o zaman insanların benim aklımdan kuşkulanması gere­kir. Bu normal bir şey değil. Bir insan bunu nasıl söyleye­bilir; bu mümkün mü” ifadesini kullanıyor.

“Eğer PKK örgütüne sempatim olsa, bu zaten illa bir yerlerden ortaya çıkardı. Böyle bir şey söz konusu ola­maz” diyen Demirel, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Biz, hayatımız boyunca insanlara işlerimizle, duruşu­muzla sadece barış, dostluk, sevgiyi aşılamaya çalışıyo­ruz. Demokrasilerde çözüm­lerin silahla, savaşla, terörle, bombayla değil; sohbetlerle, fikir tartışmalarıyla olması gerektiğine inanan insanla­rız. Böyle bir şey söz konusu değil. Terörist teröristtir. Gerilla kelimesi enternas­yonal bir kelimedir. Dünya tarihinde gerilla o kadar geç­mişlere dayanır ki neden PKK ile örtüştürülüyor, bunu da anlamış değilim.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER KÜLTÜR & SANAT HABERLERİ