Tutuklu savcı Sarıkaya’nın oğlu: Beyninde tümör var; neyi bekliyorsunuz?

Beynindeki tümöre rağmen 3 buçuk yıldır cezaevinde tutulan savcı Sadrettin Sarıkaya'nın oğlu Seyfullah, babasının sağlığından endişeli. Seyfullah, babasının vakit kaybetmeden tahliye edilmesini istiyor.

MİT Başkanı Hakan Fidan’ı 7 Şubat 2012 tarihinde bir soruşturma kapsamında ifadeye çağıran Özel Yetkili Savcı Sadrettin Sarıkaya cezaevinde.

Birçok rahatsızlığı bulunan Sarıkaya’nın son durumunu, oğlu Seyfullah Sarıkaya paylaştı. Sarıkaya, “Yaşam hakkını daha fazla ihlal etmemek için daha neyi bekliyorsunuz” diyerek AYM, Yargıtay ve Adalet Bakanlığı’na seslendi.


Seyfullah Sarıkaya Twitter’dan yaptığı görüntülü paylaşımda, “Yargıtay ve AYM üyeleri, babam 3 buçuk yıldır tutuklu. Babamın beyninde tümör var. İlk kontrolünün üzerinden ikinci kontrolü bir yıl sonra geçtiğimiz Haziran ayındaydı. Korona nedeniyle çıkmak istemedi. Babam 820 gün tek kişilik hücrede kaldı. Çıkmama sebebi de tekrar karantina hücresinde tek başına kalmak istememesiydi. Ağustos ayındaki karnındaki şişlik nedeniyle endoskopi randevusuna da bu yüzden gitmedi.”

“Babam yüksek tansiyon hastası, bir böbreği az çalışıyor. Şimdi soruyorum Yargıtay 16. Ceza Dairesi’ne 22 Eylül’de babamı tahliye etmek için daha neyi bekliyorsunuz. AYM, uzun tutukluluk için başvuru yapan babamı tahliye etmek için daha neyi bekliyorsunuz?”  ifadelerini kullandı.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ