Türkiye'deki adaletten bir aile manzarası: Anne, baba ve kızları tutuklu

Türkiye'de şaibeli 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) ile adalet tozlu raflara tekrar kaldırıldı. Hizmet Hareketi'ne üye olduğu iddiasıyla Karaman'da bir aileden 3 kişi tutuklandı.
Vertigo hastası anne, baba ve kızı Hizmet Hareketi'ne üye oldukları iddiasıyla Karaman Cezaevi'nde bulunan aileye yaşatılanlar pes dedirtti. Hizmet Hareketi’ne yönelik süren cadı avına ilişkin her gün yaşatılan yeni mağduriyetler ortaya çıkıyor Karaman’da bir aileden  üç kişi, anne, baba ve kızı tutuklu. Üstelik üçü de sağlık sorunu yaşıyor. Ahmet K. 54 yaşında. 20 aydır tutuklu ve şeker hastası. Buna rağmen insülin iğnesini düzenli alamıyor. İşyerleri zorla kapatılmış, 400 bin lira borcu var diyerek evine ve iş yerine haciz konulmuş.

VERTİGO HASTASI EŞİ DE CEZAEVİNDE

Eşi Aysel  K. 53 yaşında o da 8 aydır tutuklu. Aysel hanım vertigo hastası. Günde iki kez bayılıyor. Cezaevinde geçirdiği kaza nedeniyle eline 15 dikiş atılmış, iki parmağının hissini  kaybetmiş. Aysel Hanımın annesi de bakıma muhtaç bir kanser hastası.  Ahmet K. Ve Aysel K. Çiftinin üniversite öğrencisi kızları Beyza K. da 7  aydır tutuklu.


21 yaşındaki Beyza K. İle ilgili ortada  bir iddianame dahi yok. Ne ile suçlandığını bilmiyor. Mahkemeye çıkmadı. O da cezaevinde düşme sonucu omuriliği çatlamış bakıma muhtaç bir tutuklu.  Arkadaşları Twitter’de ve diğer sosyal medya kanallarında Karaman’daki yetkililere sesini duyurmaya çalışıyor.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ