Sağlık sorunlarına rağmen 78 yaşındaki Sise Bingöl tahliye edilmiyor

Tarsus T Tipi Kapalı Cezaevi’ne sevk edildiği sırada 3 gün boyunca ring aracıyla götürülen 78 yaşındaki Sise Bingöl, her geçen gün ağırlaşan sağlık sorunlarına rağmen tahliye edilmiyor.
Tarsus Cezaevi’nde tutuklu bulunan Sise Bingöl’ü ziyaret eden kızı Hasbike Kanmaz, annesinin sağlık durumunun ağırlaştığına dikkat çekti. Kanmaz, bir devlet yetkilisinin annesi ile görüştüğünü ve kısa bir süre içerisinde serbest bırakılacağını kendisine ilettiğini belirtti.
 
Mezopotamya Ajansı‘nın haberine göre, Tarsus T Tipi Kapalı Cezaevi’ne sevk edildiği sırada 3 gün boyunca ring aracıyla götürülen 78 yaşındaki Sise Bingöl, her geçen gün ağırlaşan sağlık sorunlarına rağmen tahliye edilmiyor. Bu hafta annesini görmek için İstanbul’dan Mersin’e giden kızı Hasbike Kanmaz, annesinin son durumunu anlattı. Kanmaz, bir yetkilinin cezaevinde Sise Bingöl ile görüştüğünü kaydetti.

Annesinin özlemi ve merakıyla bu haftaki görüşü beklediğini vurgulayan Kanmaz, “Tarsus’a sevk edildiği günden bu yana annemin sağlık sorunları ağırlaşıyordu. Her telefonla konuştuğumuzda yaşadığı sorunlardan bahsederdi. Zaten Ocak ayında hiç görüşüne gidememiştik, ilk defa bu Salı günü gittim. En azından gözlerimle gördüm içim rahatladı. Hastaneye gidip getiriliyor ama kırılan dişleri hala öyleydi. Evet annem çok hasta, çok yaşlı ama onun en temel ihtiyacı şuan o dört duvar arasından çıkabilmektedir” şeklinde konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ