Raporlu kalp hastası çift 9 gündür itirafçı olmaları için gözaltındalar

Sakarya'da doktor raporlu çift itirafçı olmaları için 9 gündür gözaltında tutulduğu ortaya çıktı. Sosyal medyada ikinci Gökhan Açıkkollu faciası yaşanmaması için mesajlar paylaşılıyor.
Asılsız bir ihbarla 9 gün önce gözaltına alınan Adem ve Birsen Erdoğdu çiftinin gözaltına alınarak emniyete götürüldüğü ve itirafçı olmaları için baskı uygulandığı ortaya çıktı.

15 Temmuz şaibeli Darbe Girişimi sonrasında asılsız bir ihbarla tutuklanarak cezaevine konulan Adem ve Birsen çiftçi aylarca cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildiler.

POLİS ÇOCUKLARININ YANINDA DAYAK ATMAYA BAŞLADI

Polis'in Balıkesir'e bağlı Edremit ilçesinde gözaltına aldığı Erdoğdu çiftinin üçüncü çocukları (11) kanser tedavisi gören annanne ile yalnız kaldı. İtirafcı olmaları için baba evlerinden, asılsız bir ihbarla tekrar 9 gün önce gözaltına alındıkları öğrenildi. Gözaltı sırasında, Ahmet isimli bir polis Adem Erdoğdu'yu çocuklarının yanında tekme tokat dövdü ve darp ettiği kaydedildi. ANNE VE BABA KALP HASTASI VE RAPORLU

Adem ve Birsen Erdoğdu çiftinin kalp kapakçığı tedavisi gördüğü gözaltına alındıklarından beri ilaçlarına ulaşamadıkları belirtildi. Bir hafta boyunca tehdit, şantaj ve baskıyla ebeveynin itirafçı olmaması üzerine çocukları ve yaşlı dedeleri de rehin alındı.

Yüzde 40 kalp yorgunluğu teşhisi bulunan Adem Erdoğdu'nun ilaçlarını almakta zorluk çektiği kaydedildi. Sorguda olan hasta Adem Erdoğdu ve eşinin ciddi sağlık problemlerine rağmen keyfi olarak nezarethanede tutulduğu ortaya çıktı.
 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ