Polis: "Konuşmazsan balkondan atarız"

15 Temmuz öncesi bir gazetenin il temsilcisi olan Buğrahan Aydoğan hakkındaki asılsız bir ihbardan dolayı 160 gün tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakıldı.
Aydoğan'ın evine dün gece tekrar baskın yapan polis, "Eğer konuşmazsan seni balkondan atar, rapora polisi görünce balkondan atlayıp intihar etti" yazarız diyerek tehdit edip gözaltına aldı.

Türkiye’de 15 Temmuz 2016 gecesinde gerçekleştirilen kontrollü darbe girişiminden sonra başlayan cadı avı hız kesmeden devam ediyor. Gözaltına alınan yüz binlerce kişiden yaklaşık 50 bini tutuklandı. Bunlar arasında her meslekten kişiler bulunduğu gibi gazetecilerde yer alıyor.

Kontrollü darbe girişimi öncesinde bir gazetenin il temsilciliğini yapan Buğrahan Aydoğan hakkındaki asılsız bir ihbardan dolayı 160 gün tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakıldı. Serbest kaldıktan sonra hayata adapte olabilmek için çeşitli işlerde çalıştı, pazarcılık yaptı. Aydoğan’ın evine dün gece yarısı çok sayıda polis operasyon düzenledi.


Baskın esnasında yaşananları twitter’dan paylaşan aile fertleri şunları yazdı:
 
-25 Şubat 2018 saat 00.30 sularında kapılarının sert bir şekilde çalınmasıyla vakit geçirmeden kapıyı açtı. Karşılarında tekrar polis görünce çok şaşırdı. Şaşkınlığını üzerinden atamadan 7 polis hakaretler ederek evin içine ayakkabıları ile girdiler.
 
-Buğrahan beyi evin bir odasına kapattıktan sonra evi arayan polisler aradıklarını bulamamış olmanın verdiği kızgınlıkla Buğrahan beyin ellerini arkadan kelepçelediler.
 
-En şişman polis Buğrahan Aydoğan’ı yere yatırıp üzerinde zıplamaya başladı. Diğer odada buldukları lap top ile kafasına vurmaya başladı. "Konuş ulan... Topladığınız paralar nerde" şeklinde ne olduğu belirsiz şeyler söylediler.
 
-"EĞER KONUŞMAZSAN SENİ BALKONDAN ATAR, RAPORA POLİSİ GÖRÜNCE BALKONDAN ATLAYIP İNTİHAR ETTİ" yazarız dediler. Buğrahan Aydoğan suçunun ne olduğunu sorunca da "Vatan haini, terörist..vb" şeklinde hakaret ettiler..
 
-Bütün bunlar olurken aileden kimseyi odaya almadılar.
 
-Sonra da hakaretler savurarak Buğrahan Aydoğan'ı gözaltına aldılar.
 
-Buğrahan Aydoğan şimdi Çorlu Emniyetinde gözaltında ve avukatı ile görüşmesine izin verilmiyor. Buğrahan beye kötü muamele yapılmasından endişe ediyoruz..”   

KAYNAK-AKTİFHABER 

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ