Polis, geldiği evde aranan babayı bulamayınca 2 çocuk annesini tutuklattı

Kırıkkale'de, AKP rejimine bağlı polis, cemaate yönelik soruşturma kapsamında Selma Polat'ın kocası için gözaltı ve tutuklama kararı için eve operasyon düzenledi. Polis evde kocasını bulmayınca 2 çocuk annesi Selma Polat'ı tutukladı.
Selma Polat, 29 yaşında iki çocuk annesi bir öğretmen. Çocuklarından biri 9 aylık diğeri ise 4 yaşında. Kasım ayından beri Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği karar doğrultusunda tutuklu durumda.

KOCASI YOK DİYE TUTUKLANDI KARDEŞİ YANINDA GÖZALTINA ALINIP TEHDİT EDİLDİ

Silahlı Terör Örgütü üyesi olmak suçlamasıyla Cemaate yönelik soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan, ardından aylar sonra tutuklanan Selma Polat'ın yargı süreci Temmuz 2017'de başladı.


Eşi gözaltına alınıp Adli Kontrolle serbest bırakılan Selma Polat, bir arkadaşının işi dolayısıyla gittiği Emniyet Müdürlüğü'nde kucağındaki bebeğiyle aniden gözaltına alındı.

İki gece süt emen bebeği Emir'le kalan Selma Polat'ı asıl yıkan olay ise kardeşinin başına gelen oldu. Selma Polat gözaltındayken polis, Fahrettin isimli erkek kardeşini arayarak bebeğin ihtiyaçları için Emniyet'e gelmesi gerektiğini bildirdi.Selma Polat'ın kardeşi Emniyet'e geldiği sırada polisler tarafından gözaltına alındı. Kardeşinin gözaltına alınması Selma Polat'a karşı baskı unsuru olarak kullanılırken, Polat yaşadığı baskıya dayanamayarak sinir krizi geçirdi.

Bebek, Selma Polat ve kardeşi geceyi nezarette geçirdiler. Hakkında hiçbir suçlama bulunmayan kardeş, gerekçesiz biçimde tutulduğu bir günlük gözaltının ardından serbest bırakıldı.

Selma Polat ise Sulh Ceza Hakimliği'ndeki sorgusunun ardından haftada iki gün adli kontrol ve elektronik kelepçeyle serbest bırakıldı.

ADLİ KONTROLE UYMASINA RAĞMEN TUTUKLANDI

Selma Polat, hakkındaki adli kontrol hükümleri ve bölge sınırlamasına uyduğu halde, gıyabında duruşma yapılarak 23 Kasım 2017'de hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Duruşmaya yaklaşık bir ay kala eşinin firari olduğu dolayısıyla Selma hanımın da kaçma şüphesi olduğu gerekçesiyle dosya yeni tanık beyanına girdiği iddia edilerek Selma Polat hakkında çıkartılan yakalama kararı kendisine de tebliğ edilmedi ve polis belli olan adresine gitmedi.

Selma Polat adli kontrol için imza atmak üzere emniyete gittiğinde yine apar topar gözaltına alındı ve tutuklama kararı yüzüne okunarak cezaevine gönderildi.

Selma Polat, o günden beri bir yaşındaki Emir bebekle tutuklu durumda.

BEBEK RANZADAN DÜŞTÜ
Cezaevinde bebek bakımı için hiçbir gereklilik yerine getirilmezken, bebeğin ranzadan düşerek kafasının morardığı, birkaç hastahane dolaştırılmasının ardından tekrar cezaevine getirildiği belirtiliyor.

Bebek hastalandığı dönemde Selma Poat'ın ailesine teslim ediliyor. Bu nedenle sütten de kesilmek durumunda kaldı.

13 ŞUBAT'TA DURUŞMASI VAR
Selma Polat'ın 13 Şubat'ta karar duruşmasının yapılması bekleniyor. İki yıl Gülen Cemaati'ne ait dersanelerde öğretmenlik yapmak hakkındaki en güçlü delil olarak sunuluyor. Çalıştığı sırada Bank Asya'ya maaşının yatmış olması ise bir başka delil yargıya göre.

29 yaşındaki öğretmen genç bir anne, iki çocuğuyla birlikte hapishanede adaletin 13 Şubat'ta Kırıkkale Ağır Ceza Mahkemesi'nde gelmesini bekliyor.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ