Oy sayımının sürdüğü Maltepe’de kavga

İstanbul’un Maltepe ilçesinde oyların sayımı sürerken kavga çıktı.
Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul’da CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu seçimi önde tamamlandı. Ancak AKP’nin itirazı üzerine geçersiz oylar yeniden sayılırken, bazı ilçelerde de tüm oylar sayıldı.
Yaklaşık 309 bin seçmenin oy kullandığı, 1089 sandığın bulunduğu Maltepe’de de tüm oyların sayım işlemi devam ediyor. CHP tarafı, AKP ile MHP’nin, sayımın yavaşlatılmasını sağlayarak mazbata sürecinin uzatılmasını amaçladığını öne sürüyor.

CHP’nin eski İstanbul milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş’ın aktardığına göre Maltepe İlçe Seçim Kurulu, Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapılan sayımı hızlandırmak için oyları sayan kişi sayısını artırmak istedi. Ancak AKP ile MHP’liler, bu gelişme üzerine topluca sayım yapılan alana girerek sayımı durdurdu.


  Sandık sayım kurulu sayısı artırılmıştı

Yarkadaş, birkaç saat önce 1089 sandıktan 522'sinin sayıldığını belirterek, "Maltepe'deki 1089 sandığın 522'si sayıldı. Oyları şu an 12 kurul sayıyor. İlçe Seçim Kurulu, sayımın hızlanması için 20 kurul daha oluşturma kararı aldı. Saat 18.15 itibariyle oyları 32 kurul sayacak. İşlemlerin cumartesi gecesi bitmesi bekleniyor. Mazbata için son 24 saat..." demişti.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ