Osmaniye Cezaevi'nde insanlık dışı uygulamalar

Etrafı böcek sardı, tutuklu kadınlar koksun diye her şey yapılıyor
Osmaniye T tipi 1 nolu cezaevinde C9 kadın koğuşunda kalanlara yönelik Cezaevi yönetiminin baskısı ve hapishane şartlarının bilinçli olarak kötüleştirilmesi sistematik olarak uygulanıyor. 

Edinilen bilgiye göre cezaevi yönetimi çamaşır çıkışı aralığını 3 ayda bire uzattı. Böylece tutukluların kirli çamaşırlarını yakınlarına verip temiz çamaşır alması, ayrıca mevsime göre kıyafet alabilmeleri engellenmiş oldu. Cezaevinde her tutuklu son derece kısıtlı miktarda çamaşır bulundurma hakkına sahip. 

BÖCEKLER KASTEN İLAÇLANMIYOR


Oldukça eski bir bina olan cezaevinde havaların ısınmasıyla birlikte yapılması gereken ilaçlama da yapılmıyor. Büyük boyutta böceklerinin her yanı sardığı cezaevinde kadınların korkudan çığlık attıkları, defalarca dilekçe verilmesine rağmen ilaçlama yapılmadığı belirtiliyor. 

Böceklerin her yerde dolaşması nedeniyle bazı kadınların yemek yiyemedikleri öğrenildi. 

RADYOLAR GEREKÇESİZ TOPLATILDI

Son gelen yasak da radyolarla ilgili oldu. Cezaevi yönetimi, cezaevi kantininde satılan ve tutukluların kendi paralarıyla satın aldıkları kulaklıklı radyoları hiçbir gerekçe göstermeden topladı. 

14 kişilik koğuşlarda 30'a yakın kişinin kaldığı Osmaniye T Tipi Cezaevi'nde suya erişimin de sıkıntı olduğu belirtiliyor. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ